You are here

High School Dual 7-Team Henlopen Classic

Sandhill 7T Dual Championships

September 22, 2021


Results By Seashore Strider Event Production, Inc. Seashore Striders


Table of Contents

Finish List - Boys - Boys Meet
Team Summary - Boys - Boys Meet
Team Detail - Boys - Boys Meet

Top

Overall Finish List - Boys

Boys Meet

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1      1  Ryan Baker            CAPE HENLOPEN                           15:51.6  5:06/M        
    2      2      2  Chase Sims            INDIAN RIVER                            16:31.2  5:19/M        
    3      3      3  Ian Cain              CAESAR RODNEY                           17:20.8  5:34/M        
    4      4     34  Julian Callaway       CAPE HENLOPEN                           17:21.1  5:35/M        
    5      5      4  Patrick Craig         CAESAR RODNEY                           17:22.0  5:35/M        
    6      6      5  Colin Kay             SUSSEX TECH                             17:27.3  5:37/M        
    7      7     35  Joseph Degregory      CAPE HENLOPEN                           17:57.7  5:46/M        
    8      8     43  Alexander Howarth     CAPE HENLOPEN                           18:29.7  5:57/M        
    9      9     48  Liam O'Donnell        CAPE HENLOPEN                           18:35.2  5:59/M        
   10     10    194  Leonardo Iglesias-GonzSUSSEX TECH                             18:42.5  6:01/M        
   11     11     59  Andrew Wolak          CAPE HENLOPEN                           18:43.2  6:01/M        
   12     12     92  Conor Craig           CAESAR RODNEY                           18:47.7  6:02/M        
   13     13    103  Griffin Raber         CAESAR RODNEY                           18:54.3  6:05/M        
   14     14     86  Caden Benedetto       CAESAR RODNEY                           18:59.6  6:06/M        
   15     15     41  Jakob Hayes           CAPE HENLOPEN                           19:10.9  6:10/M        
   16     16    100  John Morgan           CAESAR RODNEY                           19:12.0  6:10/M        
   17     17     88  Carlos Burgos         CAESAR RODNEY                           19:15.5  6:11/M        
   18  (> 7)     94  Seth Flaherty         CAESAR RODNEY                           19:16.8  6:12/M        
   19     18    135  Deandre' Snipes-Brown LAKE FOREST                             19:20.8  6:13/M        
   20     19    116  Cole Donnelly         INDIAN RIVER                            19:26.6  6:15/M        
   21     20    159  Brett Parker          SUSSEX ACADEMY                          19:30.6  6:16/M        
   22  (> 7)    102  Caleb Price           CAESAR RODNEY                           19:36.7  6:18/M        
   23     21    118  Shane Hall            INDIAN RIVER                            19:39.0  6:19/M        
   24     22    111  Drew Barthelmess      INDIAN RIVER                            19:39.6  6:19/M        
   25     23    180  Jaden McTeer          SUSSEX CENTRAL                          19:41.2  6:20/M        
   26     24    199  Connor Seeley         SUSSEX TECH                             19:42.7  6:20/M        
   27  (> 7)     93  Drake Daniel          CAESAR RODNEY                           19:46.6  6:21/M        
   28     25    181  Duncan Winger         SUSSEX CENTRAL                          19:50.5  6:23/M        
   29  (> 7)     46  Declan Morrissey      CAPE HENLOPEN                           19:57.5  6:25/M        
   30     26    161  Ethan Rakes           SUSSEX ACADEMY                          19:58.0  6:25/M        
   31  (> 7)     55  Brian Sponaugle       CAPE HENLOPEN                           20:11.2  6:29/M        
   32  (> 7)     51  Chase Resnick         CAPE HENLOPEN                           20:15.5  6:31/M        
   33  (> 7)     99  Zachariah Mills       CAESAR RODNEY                           20:18.3  6:32/M        
   34     27    112  Cruzito Bautista ReynoINDIAN RIVER                            20:29.1  6:35/M        
   35     28    134  Jeremy Salerno        LAKE FOREST                             20:38.2  6:38/M        
   36     29    113  Gabriel Clark         INDIAN RIVER                            20:42.9  6:39/M        
   37     30    133  Nicholas Riggi        LAKE FOREST                             20:44.3  6:40/M        
   38  (> 7)    101  Krish Patel           CAESAR RODNEY                           20:58.2  6:45/M        
   39  (> 7)     33  Joshua Bryner         CAPE HENLOPEN                           21:11.5  6:49/M        
   40     31    157  Harrison Dabbs        SUSSEX ACADEMY                          21:13.7  6:49/M        
   41  (> 7)     87  Avery Bonner          CAESAR RODNEY                           21:21.8  6:52/M        
   42     32    156  Alexander Boswell     SUSSEX ACADEMY                          21:30.8  6:55/M        
   43  (> 7)     39  Jacob Goodsell        CAPE HENLOPEN                           21:34.6  6:56/M        
   44     33    158  Thomas Meszaros       SUSSEX ACADEMY                          21:43.4  6:59/M        
   45     34    119  Gavin Harrell         INDIAN RIVER                            21:47.5  7:00/M        
   46     35    155  Jackson Basile        SUSSEX ACADEMY                          21:59.5  7:04/M        
   47  (> 7)     98  Maximus Kammer        CAESAR RODNEY                           22:15.7  7:09/M        
   48  (> 7)     40  Stephen Hart          CAPE HENLOPEN                           22:20.6  7:11/M        
   49     36    162  Whitman Stout         SUSSEX ACADEMY                          22:21.1  7:11/M        
   50  (> 7)    120  Jacob Massey          INDIAN RIVER                            22:22.2  7:12/M        
   51  (> 7)     47  Kieran Morrissey      CAPE HENLOPEN                           22:26.7  7:13/M        
   52     37    136  Kaleb Surguy          LAKE FOREST                             22:27.2  7:13/M        
   53     38    132  Noah Dixon            LAKE FOREST                             22:29.0  7:14/M        
   54  (> 7)    163  Kenneth Sunnergren    SUSSEX ACADEMY                          22:31.9  7:14/M        
   55  (> 7)    104  Rory Steele           CAESAR RODNEY                           22:32.4  7:15/M        
   56     39    193  Michael Horn          SUSSEX TECH                             22:41.4  7:18/M        
   57     40    198  Kagan Rogers          SUSSEX TECH                             22:41.9  7:18/M        
   58  (> 7)     61  Jia Qi Xie            CAPE HENLOPEN                           22:43.6  7:18/M        
   59     41    137  Kyle Surguy           LAKE FOREST                             22:47.3  7:20/M        
   60     42    174  Colby Fox             SUSSEX CENTRAL                          22:51.7  7:21/M        
   61     43    175  Marvin Godinez-Lopez  SUSSEX CENTRAL                          22:58.8  7:23/M        
   62  (> 7)     52  William Roberts       CAPE HENLOPEN                           23:01.7  7:24/M        
   63  (> 7)     42  Pablo Hernandez       CAPE HENLOPEN                           23:06.0  7:26/M        
   64     44    177  William Harrison      SUSSEX CENTRAL                          23:14.0  7:28/M        
   65  (> 7)    117  Marcos Gonzalez       INDIAN RIVER                            23:19.1  7:30/M        
   66  (> 7)     37  Bailey Fletcher       CAPE HENLOPEN                           23:22.7  7:31/M        
   67  (> 7)    115  Cade Donnelly         INDIAN RIVER                            23:33.3  7:34/M        
   68  (> 7)     56  Earl Timmons          CAPE HENLOPEN                           23:35.7  7:35/M        
   69  (> 7)     60  Jia Han Xie           CAPE HENLOPEN                           23:37.3  7:36/M        
   70  (> 7)     95  Brody Hale            CAESAR RODNEY                           23:40.3  7:37/M        
   71  (> 7)     96  Braedon Higbee        CAESAR RODNEY                           24:13.2  7:47/M        
   72  (> 7)     45  Bret Miller           CAPE HENLOPEN                           24:16.5  7:48/M        
   73     45    178  Blake Huffman         SUSSEX CENTRAL                          24:17.4  7:48/M        
   74     46    192  Corey Duke            SUSSEX TECH                             24:20.3  7:49/M        
   75     47    131  Aidan Calli           LAKE FOREST                             24:32.7  7:53/M        
   76     48    173  Jackson Dutton        SUSSEX CENTRAL                          24:37.0  7:55/M        
   77  (> 7)    160  Nicholas Parsons      SUSSEX ACADEMY                          24:47.9  7:58/M        
   78  (> 7)    154  David Archino         SUSSEX ACADEMY                          24:48.9  7:58/M        
   79  (> 7)     50  Krish Prattipati      CAPE HENLOPEN                           25:22.1  8:09/M        
   80  (> 7)     57  Clay Wakefield        CAPE HENLOPEN                           25:44.2  8:16/M        
   81  (> 7)    176  Peyton Harmon         SUSSEX CENTRAL                          26:20.5  8:28/M        
   82  (> 7)     62  Ryan Zachos           CAPE HENLOPEN                           26:29.8  8:31/M        
   83  (> 7)    203  Austin King           SUSSEX CENTRAL                          26:33.7  8:32/M        
   84  (> 7)     44  Aidan Hudson          CAPE HENLOPEN                           26:50.8  8:38/M        
   85     49    191  Steven Baltazar-Lopez SUSSEX TECH                             26:54.6  8:39/M        
   86  (> 7)    179  Cade Mason            SUSSEX CENTRAL                          28:41.1  9:13/M        
   87  (> 7)    197  Jacob Luciano         SUSSEX TECH                             29:05.5  9:21/M        
   88  (> 7)    138  Ethan Thorsell        LAKE FOREST                             37:15.0 11:59/M        
   89  (> 7)     54  Holden Sherman        CAPE HENLOPEN                           45:30.0 14:38/M        

Top

Team Summary Report - Boys

Boys Meet

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 CAPE HENLOPEN                          29               1   4   7   8   9  11  15         
        Top  5 Times: 1:28:15.5

    2 CAESAR RODNEY                          47               3   5  12  13  14  16  17         
        Top  5 Times: 1:31:24.7

    3 INDIAN RIVER                           91               2  19  21  22  27  29  34         
        Top  5 Times: 1:35:45.7

    4 SUSSEX TECH                           119               6  10  24  39  40  46  49         
        Top  5 Times: 1:41:15.9

    5 SUSSEX ACADEMY                        142              20  26  31  32  33  35  36         
        Top  5 Times: 1:43:56.6

    6 LAKE FOREST                           151              18  28  30  37  38  41  47         
        Top  5 Times: 1:45:39.6

    7 SUSSEX CENTRAL                        177              23  25  42  43  44  45  48         
        Top  5 Times: 1:48:36.3


Top

Detail Team Results - Boys

Boys Meet

CAPE HENLOPEN    Finish Position -     1

  Team Score (places):  29  Team Score (times):    1:28:15.5   Average Time: 17:39.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      1  Ryan Baker                      1            1        15:51.6      15:51.6      0:00.0
    2     34  Julian Callaway                 4            5        17:21.1      33:12.8      1:29.5
    3     35  Joseph Degregory                7           12        17:57.7      51:10.5      2:06.0
    4     43  Alexander Howarth               8           20        18:29.7    1:09:40.2      2:38.1
    5     48  Liam O'Donnell                  9           29        18:35.2    1:28:15.5      2:43.6
    6     59  Andrew Wolak                   11           40        18:43.2    1:46:58.7      2:51.5
    7     41  Jakob Hayes                    15           55        19:10.9    2:06:09.7      3:19.3
    8     46  Declan Morrissey            More Than  7           19:57.5    2:26:07.3      4:05.9
    9     55  Brian Sponaugle             More Than  7           20:11.2    2:46:18.5      4:19.5
   10     51  Chase Resnick               More Than  7           20:15.5    3:06:34.0      4:23.9
   11     33  Joshua Bryner               More Than  7           21:11.5    3:27:45.6      5:19.8
   12     39  Jacob Goodsell              More Than  7           21:34.6    3:49:20.2      5:43.0
   13     40  Stephen Hart                More Than  7           22:20.6    4:11:40.9      6:29.0
   14     47  Kieran Morrissey            More Than  7           22:26.7    4:34:07.6      6:35.0
   15     61  Jia Qi Xie                  More Than  7           22:43.6    4:56:51.3      6:52.0
   16     52  William Roberts             More Than  7           23:01.7    5:19:53.0      7:10.1
   17     42  Pablo Hernandez             More Than  7           23:06.0    5:42:59.0      7:14.3
   18     37  Bailey Fletcher             More Than  7           23:22.7    6:06:21.7      7:31.0
   19     56  Earl Timmons                More Than  7           23:35.7    6:29:57.5      7:44.1
   20     60  Jia Han Xie                 More Than  7           23:37.3    6:53:34.9      7:45.7
   21     45  Bret Miller                 More Than  7           24:16.5    7:17:51.4      8:24.8
   22     50  Krish Prattipati            More Than  7           25:22.1    7:43:13.5      9:30.4
   23     57  Clay Wakefield              More Than  7           25:44.2    8:08:57.7      9:52.5
   24     62  Ryan Zachos                 More Than  7           26:29.8    8:35:27.6     10:38.2
   25     44  Aidan Hudson                More Than  7           26:50.8    9:02:18.5     10:59.2
   26     54  Holden Sherman              More Than  7           45:30.0    9:47:48.5     29:38.3

CAESAR RODNEY    Finish Position -     2

  Team Score (places):  47  Team Score (times):    1:31:24.7   Average Time: 18:16.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      3  Ian Cain                        3            3        17:20.8      17:20.8      1:29.2
    2      4  Patrick Craig                   5            8        17:22.0      34:42.9      1:30.4
    3     92  Conor Craig                    12           20        18:47.7      53:30.6      2:56.1
    4    103  Griffin Raber                  13           33        18:54.3    1:12:25.0      3:02.7
    5     86  Caden Benedetto                14           47        18:59.6    1:31:24.7      3:08.0
    6    100  John Morgan                    16           63        19:12.0    1:50:36.7      3:20.3
    7     88  Carlos Burgos                  17           80        19:15.5    2:09:52.2      3:23.8
    8     94  Seth Flaherty               More Than  7           19:16.8    2:29:09.1      3:25.1
    9    102  Caleb Price                 More Than  7           19:36.7    2:48:45.8      3:45.1
   10     93  Drake Daniel                More Than  7           19:46.6    3:08:32.5      3:54.9
   11     99  Zachariah Mills             More Than  7           20:18.3    3:28:50.8      4:26.7
   12    101  Krish Patel                 More Than  7           20:58.2    3:49:49.1      5:06.5
   13     87  Avery Bonner                More Than  7           21:21.8    4:11:11.0      5:30.2
   14     98  Maximus Kammer              More Than  7           22:15.7    4:33:26.7      6:24.0
   15    104  Rory Steele                 More Than  7           22:32.4    4:55:59.1      6:40.8
   16     95  Brody Hale                  More Than  7           23:40.3    5:19:39.4      7:48.6
   17     96  Braedon Higbee              More Than  7           24:13.2    5:43:52.7      8:21.5

INDIAN RIVER    Finish Position -     3

  Team Score (places):  91  Team Score (times):    1:35:45.7   Average Time: 19:09.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      2  Chase Sims                      2            2        16:31.2      16:31.2      0:39.6
    2    116  Cole Donnelly                  19           21        19:26.6      35:57.8      3:34.9
    3    118  Shane Hall                     21           42        19:39.0      55:36.9      3:47.4
    4    111  Drew Barthelmess               22           64        19:39.6    1:15:16.5      3:47.9
    5    112  Cruzito Bautista Reynos        27           91        20:29.1    1:35:45.7      4:37.5
    6    113  Gabriel Clark                  29          120        20:42.9    1:56:28.7      4:51.3
    7    119  Gavin Harrell                  34          154        21:47.5    2:18:16.2      5:55.9
    8    120  Jacob Massey                More Than  7           22:22.2    2:40:38.5      6:30.5
    9    117  Marcos Gonzalez             More Than  7           23:19.1    3:03:57.6      7:27.4
   10    115  Cade Donnelly               More Than  7           23:33.3    3:27:30.9      7:41.7

SUSSEX TECH    Finish Position -     4

  Team Score (places): 119  Team Score (times):    1:41:15.9   Average Time: 20:15.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      5  Colin Kay                       6            6        17:27.3      17:27.3      1:35.7
    2    194  Leonardo Iglesias-Gonza        10           16        18:42.5      36:09.8      2:50.8
    3    199  Connor Seeley                  24           40        19:42.7      55:52.5      3:51.0
    4    193  Michael Horn                   39           79        22:41.4    1:18:34.0      6:49.7
    5    198  Kagan Rogers                   40          119        22:41.9    1:41:15.9      6:50.3
    6    192  Corey Duke                     46          165        24:20.3    2:05:36.2      8:28.6
    7    191  Steven Baltazar-Lopez          49          214        26:54.6    2:32:30.9     11:03.0
    8    197  Jacob Luciano               More Than  7           29:05.5    3:01:36.5     13:13.9

SUSSEX ACADEMY    Finish Position -     5

  Team Score (places): 142  Team Score (times):    1:43:56.6   Average Time: 20:47.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    159  Brett Parker                   20           20        19:30.6      19:30.6      3:39.0
    2    161  Ethan Rakes                    26           46        19:58.0      39:28.6      4:06.3
    3    157  Harrison Dabbs                 31           77        21:13.7    1:00:42.4      5:22.1
    4    156  Alexander Boswell              32          109        21:30.8    1:22:13.2      5:39.1
    5    158  Thomas Meszaros                33          142        21:43.4    1:43:56.6      5:51.7
    6    155  Jackson Basile                 35          177        21:59.5    2:05:56.1      6:07.8
    7    162  Whitman Stout                  36          213        22:21.1    2:28:17.3      6:29.5
    8    163  Kenneth Sunnergren          More Than  7           22:31.9    2:50:49.2      6:40.2
    9    160  Nicholas Parsons            More Than  7           24:47.9    3:15:37.1      8:56.2
   10    154  David Archino               More Than  7           24:48.9    3:40:26.1      8:57.3

LAKE FOREST    Finish Position -     6

  Team Score (places): 151  Team Score (times):    1:45:39.6   Average Time: 21:07.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    135  Deandre' Snipes-Brown          18           18        19:20.8      19:20.8      3:29.2
    2    134  Jeremy Salerno                 28           46        20:38.2      39:59.0      4:46.5
    3    133  Nicholas Riggi                 30           76        20:44.3    1:00:43.4      4:52.7
    4    136  Kaleb Surguy                   37          113        22:27.2    1:23:10.6      6:35.5
    5    132  Noah Dixon                     38          151        22:29.0    1:45:39.6      6:37.4
    6    137  Kyle Surguy                    41          192        22:47.3    2:08:27.0      6:55.7
    7    131  Aidan Calli                    47          239        24:32.7    2:32:59.8      8:41.1
    8    138  Ethan Thorsell              More Than  7           37:15.0    3:10:14.8     21:23.3

SUSSEX CENTRAL    Finish Position -     7

  Team Score (places): 177  Team Score (times):    1:48:36.3   Average Time: 21:43.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    180  Jaden McTeer                   23           23        19:41.2      19:41.2      3:49.6
    2    181  Duncan Winger                  25           48        19:50.5      39:31.7      3:58.8
    3    174  Colby Fox                      42           90        22:51.7    1:02:23.5      7:00.0
    4    175  Marvin Godinez-Lopez           43          133        22:58.8    1:25:22.3      7:07.1
    5    177  William Harrison               44          177        23:14.0    1:48:36.3      7:22.4
    6    178  Blake Huffman                  45          222        24:17.4    2:12:53.8      8:25.8
    7    173  Jackson Dutton                 48          270        24:37.0    2:37:30.9      8:45.4
    8    176  Peyton Harmon               More Than  7           26:20.5    3:03:51.4     10:28.9
    9    203  Austin King                 More Than  7           26:33.7    3:30:25.2     10:42.1
   10    179  Cade Mason                  More Than  7           28:41.1    3:59:06.4     12:49.5

 

Sandhill 7T Dual Championships

September 22, 2021


Results By Seashore Strider Event Production, Inc. Seashore Striders


Overall Finish List - Girls

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace GRADE  
1 1 6 Brynn Crandell INDIAN RIVER 18:33.5 5:58/M 10 Ê  
2 2 85 Hannah Zura CAESAR RODNEY 19:28.4 6:16/M 11 Ê  
3 3 7 Katie Kuhlman CAPE HENLOPEN 20:04.8 6:27/M 11 Ê  
4 4 8 Josephine Ledford LAKE FOREST 20:52.9 6:43/M 12 Ê  
5 5 9 Arina Varrato SUSSEX TECH 21:06.7 6:47/M 10 Ê  
6 6 10 Colleen Flynn CAPE HENLOPEN 21:30.5 6:55/M 11 Ê  
7 7 16 Alexa Dougherty CAPE HENLOPEN 21:34.2 6:56/M 11 Ê  
8 8 184 Alicia Guajardo SUSSEX TECH 21:44.0 6:59/M 10 Ê  
9 9 69 Madison Crossley CAESAR RODNEY 21:52.9 7:02/M 12 Ê  
10 10 152 Sadie Tunnell SUSSEX ACADEMY 21:56.8 7:03/M 12 Ê  
11 11 141 Lily Bowe SUSSEX ACADEMY 21:58.2 7:04/M 10 Ê  
12 12 83 Arianna Purtell CAESAR RODNEY 22:00.8 7:04/M 12 Ê  
13 13 151 Alissa Swann SUSSEX ACADEMY 22:20.6 7:11/M 12 Ê  
14 14 66 Alexis Blackwell CAESAR RODNEY 22:23.4 7:12/M 10 Ê  
15 15 63 Olivia Anderson CAESAR RODNEY 22:29.3 7:14/M 12 Ê  
16 16 67 Madison Brown CAESAR RODNEY 22:29.9 7:14/M 11 Ê  
17 17 28 Mia Nuebling CAPE HENLOPEN 22:31.9 7:14/M 12 Ê  
18 18 143 Katya Geyer SUSSEX ACADEMY 22:33.9 7:15/M 8 Ê  
19 19 144 Hannah Lydic SUSSEX ACADEMY 22:35.4 7:16/M 12 Ê  
20 20 172 Mary Julienne Villareal SUSSEX CENTRAL 22:38.4 7:17/M 11 Ê  
21 21 186 Victoria Lecates SUSSEX TECH 22:39.3 7:17/M 12 Ê  
22 22 11 Ariana Adili-Khams CAPE HENLOPEN 22:45.0 7:19/M 11 Ê  
23 23 78 Natalie Lewis CAESAR RODNEY 22:55.7 7:22/M 10 Ê  
24 24 150 Peyton Stanislav SUSSEX ACADEMY 23:05.1 7:25/M 9 Ê  
25 25 123 Kylie Chagaris LAKE FOREST 23:07.8 7:26/M 12 Ê  
26 26 147 Eve Mundok SUSSEX ACADEMY 23:14.1 7:28/M 11 Ê  
27 (> 7) 149 Kasi Showers SUSSEX ACADEMY 23:22.7 7:31/M 11 Ê  
28 27 17 Kayla Droge CAPE HENLOPEN 23:30.6 7:33/M 10 Ê  
29 (> 7) 72 Vanessa Gaines CAESAR RODNEY 23:30.9 7:33/M 11 Ê  
30 28 109 Heather Smyth INDIAN RIVER 23:33.2 7:34/M 10 Ê  
31 29 130 Lillian Wood LAKE FOREST 23:44.4 7:38/M 10 Ê  
32 (> 7) 79 Celeste Matos-Carde CAESAR RODNEY 23:47.0 7:39/M 10 Ê  
33 (> 7) 70 Raegan Dawicki CAESAR RODNEY 24:04.5 7:44/M 9 Ê  
34 (> 7) 81 Katherine Outten CAESAR RODNEY 24:35.1 7:54/M 11 Ê  
35 30 27 Elizabeth Melson CAPE HENLOPEN 24:36.9 7:55/M 12 Ê  
36 (> 7) 77 Cassidy Landry CAESAR RODNEY 24:48.0 7:58/M 10 Ê  
37 31 105 Kaiden Bonbright INDIAN RIVER 24:49.7 7:59/M 10 Ê  
38 32 107 Lilah Hanley INDIAN RIVER 25:03.2 8:03/M 10 Ê  
39 33 190 Mackenzie Whaley SUSSEX TECH 25:08.6 8:05/M 11 Ê  
40 (> 7) 21 Hailey Hassell CAPE HENLOPEN 25:11.7 8:06/M 9 Ê  
41 (> 7) 76 Dreux Lail CAESAR RODNEY 25:13.0 8:06/M 11 Ê  
42 (> 7) 84 Bree Talley CAESAR RODNEY 25:15.7 8:07/M 10 Ê  
43 (> 7) 80 Jenna Moening CAESAR RODNEY 25:17.3 8:08/M 10 Ê  
44 (> 7) 145 Sarah Lydic SUSSEX ACADEMY 25:24.6 8:10/M 10 Ê  
45 (> 7) 22 Allison Head CAPE HENLOPEN 25:36.2 8:14/M 11 Ê  
46 (> 7) 19 Lillian Fisher CAPE HENLOPEN 25:37.3 8:14/M 10 Ê  
47 (> 7) 26 Sophia Massaro CAPE HENLOPEN 25:45.8 8:17/M 9 Ê  
48 34 171 Evelyn Velasquez Velasquez SUSSEX CENTRAL 25:49.8 8:18/M 9 Ê  
49 (> 7) 73 Brenna Geidel CAESAR RODNEY 25:53.5 8:19/M 11 Ê  
50 (> 7) 148 Natalie Roblero Chavez SUSSEX ACADEMY 25:58.0 8:21/M 9 Ê  
51 35 129 Anna Thorsell LAKE FOREST 26:02.3 8:22/M 11 Ê  
52 (> 7) 18 Peyton Evans CAPE HENLOPEN 26:15.7 8:26/M 11 Ê  
53 (> 7) 15 Ava Dolan CAPE HENLOPEN 26:23.3 8:29/M 10 Ê  
54 (> 7) 75 Chloe Hughes CAESAR RODNEY 26:27.3 8:30/M 11  
55 (> 7) 65 Faith Bailey CAESAR RODNEY 26:29.6 8:31/M 12 Ê  
56 (> 7) 64 Isabel Austin CAESAR RODNEY 26:39.2 8:34/M 9 Ê  
57 36 189 Katelyn Whaley SUSSEX TECH 26:42.9 8:35/M 11 Ê  
58 37 127 Grayson Parsell LAKE FOREST 26:51.0 8:38/M 12 Ê  
59 38 125 Natalie Lawson LAKE FOREST 26:55.3 8:39/M 12 Ê  
60 39 202 Lareimi Ramirez-Sandoval SUSSEX CENTRAL 26:56.5 8:40/M 10  
61 (> 7) 23 Georgia Hitchens CAPE HENLOPEN 27:32.4 8:51/M 12 Ê  
62 (> 7) 14 Sara Dawson CAPE HENLOPEN 27:33.8 8:52/M 10 Ê  
63 (> 7) 82 Kacie Pfeiffer CAESAR RODNEY 27:35.5 8:52/M 10 Ê  
64 (> 7) 13 Sophia Chilelli CAPE HENLOPEN 27:50.1 8:57/M 10 Ê  
65 40 165 Kathy Sanchez-Garcia SUSSEX CENTRAL 27:55.0 8:59/M 11  
66 (> 7) 68 Caitlin Cooch CAESAR RODNEY 28:02.9 9:01/M 10 Ê  
67 41 183 Olivia Farro SUSSEX TECH 28:07.4 9:02/M 11 Ê  
68 42 122 Brielle Carter LAKE FOREST 28:13.6 9:04/M 12 Ê  
69 (> 7) 142 Samantha Brubacker SUSSEX ACADEMY 28:28.9 9:09/M 9 Ê  
70 43 188 Miranda Stamm SUSSEX TECH 28:35.3 9:11/M 11 Ê  
71 44 164 Johanna Chavez-Niz SUSSEX CENTRAL 28:36.8 9:12/M 11 Ê  
72 (> 7) 126 Selena Lewis LAKE FOREST 28:45.7 9:15/M 9 Ê  
73 45 106 Jordan Gonzalez INDIAN RIVER 28:56.3 9:18/M 11 Ê  
74 46 108 Addison Jerns INDIAN RIVER 29:11.5 9:23/M 10 Ê  
75 (> 7) 24 Eilis Hogan CAPE HENLOPEN 29:32.3 9:30/M 11 Ê  
76 (> 7) 140 Lyla Baker SUSSEX ACADEMY 29:36.9 9:31/M 9 Ê  
77 (> 7) 146 Kathryn Meszaros SUSSEX ACADEMY 29:41.5 9:33/M 9 Ê  
78 (> 7) 25 Kaci Ieppert CAPE HENLOPEN 29:47.3 9:35/M 11 Ê  
79 (> 7) 29 Lilian Phile CAPE HENLOPEN 30:01.7 9:39/M 9 Ê  
80 (> 7) 71 Lauren Fansler CAESAR RODNEY 30:02.2 9:39/M 10 Ê  
81 47 170 Ashley Velasquez SUSSEX CENTRAL 30:31.6 9:49/M 10 Ê  
82 48 166 Essence Moore-Briddell SUSSEX CENTRAL 30:46.6 9:54/M 11 Ê  
83 (> 7) 169 Banesa Vasquez-Morales SUSSEX CENTRAL 30:52.9 9:55/M 11 Ê  
84 (> 7) 153 Doralynn Ventura Lopez SUSSEX ACADEMY 31:12.7 10:02/M 11 Ê  
85 (> 7) 31 Pilar Salinas CAPE HENLOPEN 31:27.1 10:07/M 9 Ê  
86 (> 7) 20 Cora Halfter CAPE HENLOPEN 31:28.8 10:07/M 11 Ê  
87 (> 7) 12 Janie Burkley CAPE HENLOPEN 31:33.6 10:09/M 9 Ê  
88 49 110 Stella Yanek INDIAN RIVER 31:46.8 10:13/M 9 Ê  
89 (> 7) 168 Ingrid Roblero-Chavez SUSSEX CENTRAL 31:53.9 10:15/M 11 Ê  
90 (> 7) 182 Rylie Burke SUSSEX TECH 31:59.3 10:17/M 12 Ê  
91 (> 7) 167 Kathy Ortiz-Perez SUSSEX CENTRAL 32:20.3 10:24/M 11 Ê  
92 (> 7) 121 Kathryn Argo LAKE FOREST 32:52.8 10:34/M 10 Ê  
93 (> 7) 30 Auraya Post CAPE HENLOPEN 33:42.6 10:50/M 9 Ê  
94 (> 7) 124 Gabrielle Dupras LAKE FOREST 33:52.7 10:53/M 10 Ê  
95 (> 7) 32 Samantha Scheper CAPE HENLOPEN 34:44.8 11:10/M 10 Ê  
96 (> 7) 128 Giulia Sweet LAKE FOREST 38:47.0 12:28/M 10 Ê  

Overall Finish List - Boys

Boys Meet

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace GRADE  
1 1 1 Ryan Baker CAPE HENLOPEN 15:51.6 5:06/M 11 Ê  
2 2 2 Chase Sims INDIAN RIVER 16:31.2 5:19/M 11 Ê  
3 3 3 Ian Cain CAESAR RODNEY 17:20.8 5:34/M 10 Ê  
4 4 34 Julian Callaway CAPE HENLOPEN 17:21.1 5:35/M 11 Ê  
5 5 4 Patrick Craig CAESAR RODNEY 17:22.0 5:35/M 10 Ê  
6 6 5 Colin Kay SUSSEX TECH 17:27.3 5:37/M 12 Ê  
7 7 35 Joseph Degregory CAPE HENLOPEN 17:57.7 5:46/M 10 Ê  
8 8 43 Alexander Howarth CAPE HENLOPEN 18:29.7 5:57/M 11 Ê  
9 9 48 Liam O'Donnell CAPE HENLOPEN 18:35.2 5:59/M 11 Ê  
10 10 194 Leonardo Iglesias-Gonzalez SUSSEX TECH 18:42.5 6:01/M 12 Ê  
11 11 59 Andrew Wolak CAPE HENLOPEN 18:43.2 6:01/M 11 Ê  
12 12 92 Conor Craig CAESAR RODNEY 18:47.7 6:02/M 12 Ê  
13 13 103 Griffin Raber CAESAR RODNEY 18:54.3 6:05/M 12 Ê  
14 14 86 Caden Benedetto CAESAR RODNEY 18:59.6 6:06/M 12 Ê  
15 15 41 Jakob Hayes CAPE HENLOPEN 19:10.9 6:10/M 11 Ê  
16 16 100 John Morgan CAESAR RODNEY 19:12.0 6:10/M 12 Ê  
17 17 88 Carlos Burgos CAESAR RODNEY 19:15.5 6:11/M 12 Ê  
18 (> 7) 94 Seth Flaherty CAESAR RODNEY 19:16.8 6:12/M 12 Ê  
19 18 135 Deandre' Snipes-Brown LAKE FOREST 19:20.8 6:13/M 12 Ê  
20 19 116 Cole Donnelly INDIAN RIVER 19:26.6 6:15/M 11 Ê  
21 20 159 Brett Parker SUSSEX ACADEMY 19:30.6 6:16/M 11 Ê  
22 (> 7) 102 Caleb Price CAESAR RODNEY 19:36.7 6:18/M 10 Ê  
23 21 118 Shane Hall INDIAN RIVER 19:39.0 6:19/M 11 Ê  
24 22 111 Drew Barthelmess INDIAN RIVER 19:39.6 6:19/M 9 Ê  
25 23 180 Jaden McTeer SUSSEX CENTRAL 19:41.2 6:20/M 12 Ê  
26 24 199 Connor Seeley SUSSEX TECH 19:42.7 6:20/M 12 Ê  
27 (> 7) 93 Drake Daniel CAESAR RODNEY 19:46.6 6:21/M 12 Ê  
28 25 181 Duncan Winger SUSSEX CENTRAL 19:50.5 6:23/M 9 Ê  
29 (> 7) 46 Declan Morrissey CAPE HENLOPEN 19:57.5 6:25/M 11 Ê  
30 26 161 Ethan Rakes SUSSEX ACADEMY 19:58.0 6:25/M 12 Ê  
31 (> 7) 55 Brian Sponaugle CAPE HENLOPEN 20:11.2 6:29/M 12 Ê  
32 (> 7) 51 Chase Resnick CAPE HENLOPEN 20:15.5 6:31/M 9 Ê  
33 (> 7) 99 Zachariah Mills CAESAR RODNEY 20:18.3 6:32/M 10 Ê  
34 27 112 Cruzito Bautista Reynosa INDIAN RIVER 20:29.1 6:35/M 12 Ê  
35 28 134 Jeremy Salerno LAKE FOREST 20:38.2 6:38/M 12 Ê  
36 29 113 Gabriel Clark INDIAN RIVER 20:42.9 6:39/M 11 Ê  
37 30 133 Nicholas Riggi LAKE FOREST 20:44.3 6:40/M 10 Ê  
38 (> 7) 101 Krish Patel CAESAR RODNEY 20:58.2 6:45/M 11 Ê  
39 (> 7) 33 Joshua Bryner CAPE HENLOPEN 21:11.5 6:49/M 12 Ê  
40 31 157 Harrison Dabbs SUSSEX ACADEMY 21:13.7 6:49/M 9 Ê  
41 (> 7) 87 Avery Bonner CAESAR RODNEY 21:21.8 6:52/M 11 Ê  
42 32 156 Alexander Boswell SUSSEX ACADEMY 21:30.8 6:55/M 11 Ê  
43 (> 7) 39 Jacob Goodsell CAPE HENLOPEN 21:34.6 6:56/M 9 Ê  
44 33 158 Thomas Meszaros SUSSEX ACADEMY 21:43.4 6:59/M 11 Ê  
45 34 119 Gavin Harrell INDIAN RIVER 21:47.5 7:00/M 9 Ê  
46 35 155 Jackson Basile SUSSEX ACADEMY 21:59.5 7:04/M 12 Ê  
47 (> 7) 98 Maximus Kammer CAESAR RODNEY 22:15.7 7:09/M 11 Ê  
48 (> 7) 40 Stephen Hart CAPE HENLOPEN 22:20.6 7:11/M 9 Ê  
49 36 162 Whitman Stout SUSSEX ACADEMY 22:21.1 7:11/M 9 Ê  
50 (> 7) 120 Jacob Massey INDIAN RIVER 22:22.2 7:12/M 9 Ê  
51 (> 7) 47 Kieran Morrissey CAPE HENLOPEN 22:26.7 7:13/M 9 Ê  
52 37 136 Kaleb Surguy LAKE FOREST 22:27.2 7:13/M 12 Ê  
53 38 132 Noah Dixon LAKE FOREST 22:29.0 7:14/M 12 Ê  
54 (> 7) 163 Kenneth Sunnergren SUSSEX ACADEMY 22:31.9 7:14/M 12 Ê  
55 (> 7) 104 Rory Steele CAESAR RODNEY 22:32.4 7:15/M 11 Ê  
56 39 193 Michael Horn SUSSEX TECH 22:41.4 7:18/M 11 Ê  
57 40 198 Kagan Rogers SUSSEX TECH 22:41.9 7:18/M 9 Ê  
58 (> 7) 61 Jia Qi Xie CAPE HENLOPEN 22:43.6 7:18/M 11 Ê  
59 41 137 Kyle Surguy LAKE FOREST 22:47.3 7:20/M 9 Ê  
60 42 174 Colby Fox SUSSEX CENTRAL 22:51.7 7:21/M 12 Ê  
61 43 175 Marvin Godinez-Lopez SUSSEX CENTRAL 22:58.8 7:23/M 11 Ê  
62 (> 7) 52 William Roberts CAPE HENLOPEN 23:01.7 7:24/M 10 Ê  
63 (> 7) 42 Pablo Hernandez CAPE HENLOPEN 23:06.0 7:26/M 12 Ê  
64 44 177 William Harrison SUSSEX CENTRAL 23:14.0 7:28/M 11 Ê  
65 (> 7) 117 Marcos Gonzalez INDIAN RIVER 23:19.1 7:30/M 11 Ê  
66 (> 7) 37 Bailey Fletcher CAPE HENLOPEN 23:22.7 7:31/M 10 Ê  
67 (> 7) 115 Cade Donnelly INDIAN RIVER 23:33.3 7:34/M 9 Ê  
68 (> 7) 56 Earl Timmons CAPE HENLOPEN 23:35.7 7:35/M 10 Ê  
69 (> 7) 60 Jia Han Xie CAPE HENLOPEN 23:37.3 7:36/M 10 Ê  
70 (> 7) 95 Brody Hale CAESAR RODNEY 23:40.3 7:37/M 11 Ê  
71 (> 7) 96 Braedon Higbee CAESAR RODNEY 24:13.2 7:47/M 9 Ê  
72 (> 7) 45 Bret Miller CAPE HENLOPEN 24:16.5 7:48/M 9 Ê  
73 45 178 Blake Huffman SUSSEX CENTRAL 24:17.4 7:48/M 12 Ê  
74 46 192 Corey Duke SUSSEX TECH 24:20.3 7:49/M 9 Ê  
75 47 131 Aidan Calli LAKE FOREST 24:32.7 7:53/M 12 Ê  
76 48 173 Jackson Dutton SUSSEX CENTRAL 24:37.0 7:55/M 12 Ê  
77 (> 7) 160 Nicholas Parsons SUSSEX ACADEMY 24:47.9 7:58/M 10 Ê  
78 (> 7) 154 David Archino SUSSEX ACADEMY 24:48.9 7:58/M 11 Ê  
79 (> 7) 50 Krish Prattipati CAPE HENLOPEN 25:22.1 8:09/M 9 Ê  
80 (> 7) 57 Clay Wakefield CAPE HENLOPEN 25:44.2 8:16/M 9 Ê  
81 (> 7) 176 Peyton Harmon SUSSEX CENTRAL 26:20.5 8:28/M 12 Ê  
82 (> 7) 62 Ryan Zachos CAPE HENLOPEN 26:29.8 8:31/M 10Ê  
83 (> 7) 203 Austin King SUSSEX CENTRAL 26:33.7 8:32/M 11  
84 (> 7) 44 Aidan Hudson CAPE HENLOPEN 26:50.8 8:38/M 9 Ê  
85 49 191 Steven Baltazar-Lopez SUSSEX TECH 26:54.6 8:39/M 9 Ê  
86 (> 7) 179 Cade Mason SUSSEX CENTRAL 28:41.1 9:13/M 12 Ê  
87 (> 7) 197 Jacob Luciano SUSSEX TECH 29:05.5 9:21/M 11 Ê  
88 (> 7) 138 Ethan Thorsell LAKE FOREST 37:15.0 11:59/M 9 Ê  
89 (> 7) 54 Holden Sherman CAPE HENLOPEN 45:30.0 14:38/M 9 Ê  

 


Results By Seashore Strider Event Production, Inc. Seashore Striders


Sandhill 7T Dual Championships

September 22, 2021


Results By Seashore Strider Event Production, Inc. Seashore Striders


Table of Contents

Finish List - Girls - Girls Meet
Team Summary - Girls - Girls Meet
Team Detail - Girls - Girls Meet

Top

Overall Finish List - Girls

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1      6  Brynn Crandell        INDIAN RIVER                            18:33.5  5:58/M        
    2      2     85  Hannah Zura           CAESAR RODNEY                           19:28.4  6:16/M        
    3      3      7  Katie Kuhlman         CAPE HENLOPEN                           20:04.8  6:27/M        
    4      4      8  Josephine Ledford     LAKE FOREST                             20:52.9  6:43/M        
    5      5      9  Arina Varrato         SUSSEX TECH                             21:06.7  6:47/M        
    6      6     10  Colleen Flynn         CAPE HENLOPEN                           21:30.5  6:55/M        
    7      7     16  Alexa Dougherty       CAPE HENLOPEN                           21:34.2  6:56/M        
    8      8    184  Alicia Guajardo       SUSSEX TECH                             21:44.0  6:59/M        
    9      9     69  Madison Crossley      CAESAR RODNEY                           21:52.9  7:02/M        
   10     10    152  Sadie Tunnell         SUSSEX ACADEMY                          21:56.8  7:03/M        
   11     11    141  Lily Bowe             SUSSEX ACADEMY                          21:58.2  7:04/M        
   12     12     83  Arianna Purtell       CAESAR RODNEY                           22:00.8  7:04/M        
   13     13    151  Alissa Swann          SUSSEX ACADEMY                          22:20.6  7:11/M        
   14     14     66  Alexis Blackwell      CAESAR RODNEY                           22:23.4  7:12/M        
   15     15     63  Olivia Anderson       CAESAR RODNEY                           22:29.3  7:14/M        
   16     16     67  Madison Brown         CAESAR RODNEY                           22:29.9  7:14/M        
   17     17     28  Mia Nuebling          CAPE HENLOPEN                           22:31.9  7:14/M        
   18     18    143  Katya Geyer           SUSSEX ACADEMY                          22:33.9  7:15/M        
   19     19    144  Hannah Lydic          SUSSEX ACADEMY                          22:35.4  7:16/M        
   20     20    172  Mary Julienne VillareaSUSSEX CENTRAL                          22:38.4  7:17/M        
   21     21    186  Victoria Lecates      SUSSEX TECH                             22:39.3  7:17/M        
   22     22     11  Ariana Adili-Khams    CAPE HENLOPEN                           22:45.0  7:19/M        
   23     23     78  Natalie Lewis         CAESAR RODNEY                           22:55.7  7:22/M        
   24     24    150  Peyton Stanislav      SUSSEX ACADEMY                          23:05.1  7:25/M        
   25     25    123  Kylie Chagaris        LAKE FOREST                             23:07.8  7:26/M        
   26     26    147  Eve Mundok            SUSSEX ACADEMY                          23:14.1  7:28/M        
   27  (> 7)    149  Kasi Showers          SUSSEX ACADEMY                          23:22.7  7:31/M        
   28     27     17  Kayla Droge           CAPE HENLOPEN                           23:30.6  7:33/M        
   29  (> 7)     72  Vanessa Gaines        CAESAR RODNEY                           23:30.9  7:33/M        
   30     28    109  Heather Smyth         INDIAN RIVER                            23:33.2  7:34/M        
   31     29    130  Lillian Wood          LAKE FOREST                             23:44.4  7:38/M        
   32  (> 7)     79  Celeste Matos-Carde   CAESAR RODNEY                           23:47.0  7:39/M        
   33  (> 7)     70  Raegan Dawicki        CAESAR RODNEY                           24:04.5  7:44/M        
   34  (> 7)     81  Katherine Outten      CAESAR RODNEY                           24:35.1  7:54/M        
   35     30     27  Elizabeth Melson      CAPE HENLOPEN                           24:36.9  7:55/M        
   36  (> 7)     77  Cassidy Landry        CAESAR RODNEY                           24:48.0  7:58/M        
   37     31    105  Kaiden Bonbright      INDIAN RIVER                            24:49.7  7:59/M        
   38     32    107  Lilah Hanley          INDIAN RIVER                            25:03.2  8:03/M        
   39     33    190  Mackenzie Whaley      SUSSEX TECH                             25:08.6  8:05/M        
   40  (> 7)     21  Hailey Hassell        CAPE HENLOPEN                           25:11.7  8:06/M        
   41  (> 7)     76  Dreux Lail            CAESAR RODNEY                           25:13.0  8:06/M        
   42  (> 7)     84  Bree Talley           CAESAR RODNEY                           25:15.7  8:07/M        
   43  (> 7)     80  Jenna Moening         CAESAR RODNEY                           25:17.3  8:08/M        
   44  (> 7)    145  Sarah Lydic           SUSSEX ACADEMY                          25:24.6  8:10/M        
   45  (> 7)     22  Allison Head          CAPE HENLOPEN                           25:36.2  8:14/M        
   46  (> 7)     19  Lillian Fisher        CAPE HENLOPEN                           25:37.3  8:14/M        
   47  (> 7)     26  Sophia Massaro        CAPE HENLOPEN                           25:45.8  8:17/M        
   48     34    171  Evelyn Velasquez VelasSUSSEX CENTRAL                          25:49.8  8:18/M        
   49  (> 7)     73  Brenna Geidel         CAESAR RODNEY                           25:53.5  8:19/M        
   50  (> 7)    148  Natalie Roblero ChavezSUSSEX ACADEMY                          25:58.0  8:21/M        
   51     35    129  Anna Thorsell         LAKE FOREST                             26:02.3  8:22/M        
   52  (> 7)     18  Peyton Evans          CAPE HENLOPEN                           26:15.7  8:26/M        
   53  (> 7)     15  Ava Dolan             CAPE HENLOPEN                           26:23.3  8:29/M        
   54  (> 7)     75  Chloe Hughes          CAESAR RODNEY                           26:27.3  8:30/M        
   55  (> 7)     65  Faith Bailey          CAESAR RODNEY                           26:29.6  8:31/M        
   56  (> 7)     64  Isabel Austin         CAESAR RODNEY                           26:39.2  8:34/M        
   57     36    189  Katelyn Whaley        SUSSEX TECH                             26:42.9  8:35/M        
   58     37    127  Grayson Parsell       LAKE FOREST                             26:51.0  8:38/M        
   59     38    125  Natalie Lawson        LAKE FOREST                             26:55.3  8:39/M        
   60     39    202  Lareimi Ramirez-SandovSUSSEX CENTRAL                          26:56.5  8:40/M        
   61  (> 7)     23  Georgia Hitchens      CAPE HENLOPEN                           27:32.4  8:51/M        
   62  (> 7)     14  Sara Dawson           CAPE HENLOPEN                           27:33.8  8:52/M        
   63  (> 7)     82  Kacie Pfeiffer        CAESAR RODNEY                           27:35.5  8:52/M        
   64  (> 7)     13  Sophia Chilelli       CAPE HENLOPEN                           27:50.1  8:57/M        
   65     40    165  Kathy Sanchez-Garcia  SUSSEX CENTRAL                          27:55.0  8:59/M        
   66  (> 7)     68  Caitlin Cooch         CAESAR RODNEY                           28:02.9  9:01/M        
   67     41    183  Olivia Farro          SUSSEX TECH                             28:07.4  9:02/M        
   68     42    122  Brielle Carter        LAKE FOREST                             28:13.6  9:04/M        
   69  (> 7)    142  Samantha Brubacker    SUSSEX ACADEMY                          28:28.9  9:09/M        
   70     43    188  Miranda Stamm         SUSSEX TECH                             28:35.3  9:11/M        
   71     44    164  Johanna Chavez-Niz    SUSSEX CENTRAL                          28:36.8  9:12/M        
   72  (> 7)    126  Selena Lewis          LAKE FOREST                             28:45.7  9:15/M        
   73     45    106  Jordan Gonzalez       INDIAN RIVER                            28:56.3  9:18/M        
   74     46    108  Addison Jerns         INDIAN RIVER                            29:11.5  9:23/M        
   75  (> 7)     24  Eilis Hogan           CAPE HENLOPEN                           29:32.3  9:30/M        
   76  (> 7)    140  Lyla Baker            SUSSEX ACADEMY                          29:36.9  9:31/M        
   77  (> 7)    146  Kathryn Meszaros      SUSSEX ACADEMY                          29:41.5  9:33/M        
   78  (> 7)     25  Kaci Ieppert          CAPE HENLOPEN                           29:47.3  9:35/M        
   79  (> 7)     29  Lilian Phile          CAPE HENLOPEN                           30:01.7  9:39/M        
   80  (> 7)     71  Lauren Fansler        CAESAR RODNEY                           30:02.2  9:39/M        
   81     47    170  Ashley Velasquez      SUSSEX CENTRAL                          30:31.6  9:49/M        
   82     48    166  Essence Moore-BriddellSUSSEX CENTRAL                          30:46.6  9:54/M        
   83  (> 7)    169  Banesa Vasquez-MoralesSUSSEX CENTRAL                          30:52.9  9:55/M        
   84  (> 7)    153  Doralynn Ventura LopezSUSSEX ACADEMY                          31:12.7 10:02/M        
   85  (> 7)     31  Pilar Salinas         CAPE HENLOPEN                           31:27.1 10:07/M        
   86  (> 7)     20  Cora Halfter          CAPE HENLOPEN                           31:28.8 10:07/M        
   87  (> 7)     12  Janie Burkley         CAPE HENLOPEN                           31:33.6 10:09/M        
   88     49    110  Stella Yanek          INDIAN RIVER                            31:46.8 10:13/M        
   89  (> 7)    168  Ingrid Roblero-Chavez SUSSEX CENTRAL                          31:53.9 10:15/M        
   90  (> 7)    182  Rylie Burke           SUSSEX TECH                             31:59.3 10:17/M        
   91  (> 7)    167  Kathy Ortiz-Perez     SUSSEX CENTRAL                          32:20.3 10:24/M        
   92  (> 7)    121  Kathryn Argo          LAKE FOREST                             32:52.8 10:34/M        
   93  (> 7)     30  Auraya Post           CAPE HENLOPEN                           33:42.6 10:50/M        
   94  (> 7)    124  Gabrielle Dupras      LAKE FOREST                             33:52.7 10:53/M        
   95  (> 7)     32  Samantha Scheper      CAPE HENLOPEN                           34:44.8 11:10/M        
   96  (> 7)    128  Giulia Sweet          LAKE FOREST                             38:47.0 12:28/M        

Top

Team Summary Report - Girls

Girls Meet

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 CAESAR RODNEY                          52               2   9  12  14  15  16  23         
        Top  5 Times: 1:48:14.8

    2 CAPE HENLOPEN                          55               3   6   7  17  22  27  30         
        Top  5 Times: 1:48:26.4

    3 SUSSEX ACADEMY                         71              10  11  13  18  19  24  26         
        Top  5 Times: 1:51:24.9

    4 SUSSEX TECH                           103               5   8  21  33  36  41  43         
        Top  5 Times: 1:57:21.5

    5 LAKE FOREST                           130               4  25  29  35  37  38  42         
        Top  5 Times: 2:00:38.4

    6 INDIAN RIVER                          137               1  28  31  32  45  46  49         
        Top  5 Times: 2:00:55.9

    7 SUSSEX CENTRAL                        177              20  34  39  40  44  47  48         
        Top  5 Times: 2:11:56.5


Top

Detail Team Results - Girls

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

CAESAR RODNEY    Finish Position -     1

  Team Score (places):  52  Team Score (times):    1:48:14.8   Average Time: 21:38.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     85  Hannah Zura                     2            2        19:28.4      19:28.4      0:54.9
    2     69  Madison Crossley                9           11        21:52.9      41:21.3      3:19.4
    3     83  Arianna Purtell                12           23        22:00.8    1:03:22.1      3:27.3
    4     66  Alexis Blackwell               14           37        22:23.4    1:25:45.5      3:49.9
    5     63  Olivia Anderson                15           52        22:29.3    1:48:14.8      3:55.8
    6     67  Madison Brown                  16           68        22:29.9    2:10:44.7      3:56.4
    7     78  Natalie Lewis                  23           91        22:55.7    2:33:40.4      4:22.2
    8     72  Vanessa Gaines              More Than  7           23:30.9    2:57:11.3      4:57.4
    9     79  Celeste Matos-Carde         More Than  7           23:47.0    3:20:58.3      5:13.5
   10     70  Raegan Dawicki              More Than  7           24:04.5    3:45:02.8      5:31.0
   11     81  Katherine Outten            More Than  7           24:35.1    4:09:37.9      6:01.6
   12     77  Cassidy Landry              More Than  7           24:48.0    4:34:25.9      6:14.5
   13     76  Dreux Lail                  More Than  7           25:13.0    4:59:38.9      6:39.5
   14     84  Bree Talley                 More Than  7           25:15.7    5:24:54.6      6:42.2
   15     80  Jenna Moening               More Than  7           25:17.3    5:50:11.9      6:43.8
   16     73  Brenna Geidel               More Than  7           25:53.5    6:16:05.4      7:20.0
   17     75  Chloe Hughes                More Than  7           26:27.3    6:42:32.7      7:53.8
   18     65  Faith Bailey                More Than  7           26:29.6    7:09:02.3      7:56.1
   19     64  Isabel Austin               More Than  7           26:39.2    7:35:41.5      8:05.7
   20     82  Kacie Pfeiffer              More Than  7           27:35.5    8:03:17.0      9:02.0
   21     68  Caitlin Cooch               More Than  7           28:02.9    8:31:19.9      9:29.4
   22     71  Lauren Fansler              More Than  7           30:02.2    9:01:22.1     11:28.7

CAPE HENLOPEN    Finish Position -     2

  Team Score (places):  55  Team Score (times):    1:48:26.4   Average Time: 21:41.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      7  Katie Kuhlman                   3            3        20:04.8      20:04.8      1:31.3
    2     10  Colleen Flynn                   6            9        21:30.5      41:35.3      2:57.0
    3     16  Alexa Dougherty                 7           16        21:34.2    1:03:09.5      3:00.7
    4     28  Mia Nuebling                   17           33        22:31.9    1:25:41.4      3:58.4
    5     11  Ariana Adili-Khams             22           55        22:45.0    1:48:26.4      4:11.5
    6     17  Kayla Droge                    27           82        23:30.6    2:11:57.0      4:57.1
    7     27  Elizabeth Melson               30          112        24:36.9    2:36:33.9      6:03.4
    8     21  Hailey Hassell              More Than  7           25:11.7    3:01:45.6      6:38.2
    9     22  Allison Head                More Than  7           25:36.2    3:27:21.8      7:02.7
   10     19  Lillian Fisher              More Than  7           25:37.3    3:52:59.1      7:03.8
   11     26  Sophia Massaro              More Than  7           25:45.8    4:18:44.9      7:12.3
   12     18  Peyton Evans                More Than  7           26:15.7    4:45:00.6      7:42.2
   13     15  Ava Dolan                   More Than  7           26:23.3    5:11:23.9      7:49.8
   14     23  Georgia Hitchens            More Than  7           27:32.4    5:38:56.3      8:58.9
   15     14  Sara Dawson                 More Than  7           27:33.8    6:06:30.1      9:00.3
   16     13  Sophia Chilelli             More Than  7           27:50.1    6:34:20.2      9:16.6
   17     24  Eilis Hogan                 More Than  7           29:32.3    7:03:52.5     10:58.8
   18     25  Kaci Ieppert                More Than  7           29:47.3    7:33:39.8     11:13.8
   19     29  Lilian Phile                More Than  7           30:01.7    8:03:41.5     11:28.2
   20     31  Pilar Salinas               More Than  7           31:27.1    8:35:08.6     12:53.6
   21     20  Cora Halfter                More Than  7           31:28.8    9:06:37.4     12:55.3
   22     12  Janie Burkley               More Than  7           31:33.6    9:38:11.0     13:00.1
   23     30  Auraya Post                 More Than  7           33:42.6   10:11:53.6     15:09.1
   24     32  Samantha Scheper            More Than  7           34:44.8   10:46:38.4     16:11.3

SUSSEX ACADEMY    Finish Position -     3

  Team Score (places):  71  Team Score (times):    1:51:24.9   Average Time: 22:16.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    152  Sadie Tunnell                  10           10        21:56.8      21:56.8      3:23.3
    2    141  Lily Bowe                      11           21        21:58.2      43:55.0      3:24.7
    3    151  Alissa Swann                   13           34        22:20.6    1:06:15.6      3:47.1
    4    143  Katya Geyer                    18           52        22:33.9    1:28:49.5      4:00.4
    5    144  Hannah Lydic                   19           71        22:35.4    1:51:24.9      4:01.9
    6    150  Peyton Stanislav               24           95        23:05.1    2:14:30.0      4:31.6
    7    147  Eve Mundok                     26          121        23:14.1    2:37:44.1      4:40.6
    8    149  Kasi Showers                More Than  7           23:22.7    3:01:06.8      4:49.2
    9    145  Sarah Lydic                 More Than  7           25:24.6    3:26:31.4      6:51.1
   10    148  Natalie Roblero Chavez      More Than  7           25:58.0    3:52:29.4      7:24.5
   11    142  Samantha Brubacker          More Than  7           28:28.9    4:20:58.3      9:55.4
   12    140  Lyla Baker                  More Than  7           29:36.9    4:50:35.2     11:03.4
   13    146  Kathryn Meszaros            More Than  7           29:41.5    5:20:16.7     11:08.0
   14    153  Doralynn Ventura Lopez      More Than  7           31:12.7    5:51:29.4     12:39.2

SUSSEX TECH    Finish Position -     4

  Team Score (places): 103  Team Score (times):    1:57:21.5   Average Time: 23:28.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      9  Arina Varrato                   5            5        21:06.7      21:06.7      2:33.2
    2    184  Alicia Guajardo                 8           13        21:44.0      42:50.7      3:10.5
    3    186  Victoria Lecates               21           34        22:39.3    1:05:30.0      4:05.8
    4    190  Mackenzie Whaley               33           67        25:08.6    1:30:38.6      6:35.1
    5    189  Katelyn Whaley                 36          103        26:42.9    1:57:21.5      8:09.4
    6    183  Olivia Farro                   41          144        28:07.4    2:25:28.9      9:33.9
    7    188  Miranda Stamm                  43          187        28:35.3    2:54:04.2     10:01.8
    8    182  Rylie Burke                 More Than  7           31:59.3    3:26:03.5     13:25.8

LAKE FOREST    Finish Position -     5

  Team Score (places): 130  Team Score (times):    2:00:38.4   Average Time: 24:07.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      8  Josephine Ledford               4            4        20:52.9      20:52.9      2:19.4
    2    123  Kylie Chagaris                 25           29        23:07.8      44:00.7      4:34.3
    3    130  Lillian Wood                   29           58        23:44.4    1:07:45.1      5:10.9
    4    129  Anna Thorsell                  35           93        26:02.3    1:33:47.4      7:28.8
    5    127  Grayson Parsell                37          130        26:51.0    2:00:38.4      8:17.5
    6    125  Natalie Lawson                 38          168        26:55.3    2:27:33.7      8:21.8
    7    122  Brielle Carter                 42          210        28:13.6    2:55:47.3      9:40.1
    8    126  Selena Lewis                More Than  7           28:45.7    3:24:33.0     10:12.2
    9    121  Kathryn Argo                More Than  7           32:52.8    3:57:25.8     14:19.3
   10    124  Gabrielle Dupras            More Than  7           33:52.7    4:31:18.5     15:19.2
   11    128  Giulia Sweet                More Than  7           38:47.0    5:10:05.5     20:13.5

INDIAN RIVER    Finish Position -     6

  Team Score (places): 137  Team Score (times):    2:00:55.9   Average Time: 24:11.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      6  Brynn Crandell                  1            1        18:33.5      18:33.5      0:00.0
    2    109  Heather Smyth                  28           29        23:33.2      42:06.7      4:59.7
    3    105  Kaiden Bonbright               31           60        24:49.7    1:06:56.4      6:16.2
    4    107  Lilah Hanley                   32           92        25:03.2    1:31:59.6      6:29.7
    5    106  Jordan Gonzalez                45          137        28:56.3    2:00:55.9     10:22.8
    6    108  Addison Jerns                  46          183        29:11.5    2:30:07.4     10:38.0
    7    110  Stella Yanek                   49          232        31:46.8    3:01:54.2     13:13.3

SUSSEX CENTRAL    Finish Position -     7

  Team Score (places): 177  Team Score (times):    2:11:56.5   Average Time: 26:23.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    172  Mary Julienne Villareal        20           20        22:38.4      22:38.4      4:04.9
    2    171  Evelyn Velasquez Velasq        34           54        25:49.8      48:28.2      7:16.3
    3    202  Lareimi Ramirez-Sandova        39           93        26:56.5    1:15:24.7      8:23.0
    4    165  Kathy Sanchez-Garcia           40          133        27:55.0    1:43:19.7      9:21.5
    5    164  Johanna Chavez-Niz             44          177        28:36.8    2:11:56.5     10:03.3
    6    170  Ashley Velasquez               47          224        30:31.6    2:42:28.1     11:58.1
    7    166  Essence Moore-Briddell         48          272        30:46.6    3:13:14.7     12:13.1
    8    169  Banesa Vasquez-Morales      More Than  7           30:52.9    3:44:07.6     12:19.4
    9    168  Ingrid Roblero-Chavez       More Than  7           31:53.9    4:16:01.5     13:20.4
   10    167  Kathy Ortiz-Perez           More Than  7           32:20.3    4:48:21.8     13:46.8

 

Sandhill 7T Dual Championships

Sandhill 7T Dual Championships

September 22, 2021


Results By Seashore Strider Event Production, Inc. Seashore Striders


Table of Contents

CAPE HENLOPEN vs CAESAR RODNEY
CAPE HENLOPEN vs INDIAN RIVER
CAPE HENLOPEN vs LAKE FOREST
CAPE HENLOPEN vs SUSSEX ACADEMY
CAPE HENLOPEN vs SUSSEX CENTRAL
CAPE HENLOPEN vs SUSSEX TECH
CAESAR RODNEY vs INDIAN RIVER
CAESAR RODNEY vs LAKE FOREST
CAESAR RODNEY vs SUSSEX ACADEMY
CAESAR RODNEY vs SUSSEX CENTRAL
CAESAR RODNEY vs SUSSEX TECH
INDIAN RIVER vs LAKE FOREST
INDIAN RIVER vs SUSSEX ACADEMY
INDIAN RIVER vs SUSSEX CENTRAL
INDIAN RIVER vs SUSSEX TECH
LAKE FOREST vs SUSSEX ACADEMY
LAKE FOREST vs SUSSEX CENTRAL
LAKE FOREST vs SUSSEX TECH
SUSSEX ACADEMY vs SUSSEX CENTRAL
SUSSEX ACADEMY vs SUSSEX TECH
SUSSEX CENTRAL vs SUSSEX TECH
Top

CAPE HENLOPEN vs CAESAR RODNEY

Boys Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 22

Team Score (times): 1:28:15.5

Ave Time:17:39.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Ryan Baker 11 Ê 1 1 15:51.6 15:51.6 0:00.0
2 34 Julian Callaway 11 Ê 3 4 17:21.1 33:12.8 1:29.5
3 35 Joseph Degregory 10 Ê 5 9 17:57.7 51:10.5 2:06.0
4 43 Alexander Howarth 11 Ê 6 15 18:29.7 1:09:40.2 2:38.1
5 48 Liam O'Donnell 11 Ê 7 22 18:35.2 1:28:15.5 2:43.6
6 59 Andrew Wolak 11 Ê (8) (30) 18:43.2 1:46:58.7 2:51.5
7 41 Jakob Hayes 11 Ê (12) (42) 19:10.9 2:06:09.7 3:19.3

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 2

Team Score (places): 36

Team Score (times): 1:31:24.7

Ave Time:18:16.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3 Ian Cain 10 Ê 2 2 17:20.8 17:20.8 1:29.2
2 4 Patrick Craig 10 Ê 4 6 17:22.0 34:42.9 1:30.4
3 92 Conor Craig 12 Ê 9 15 18:47.7 53:30.6 2:56.1
4 103 Griffin Raber 12 Ê 10 25 18:54.3 1:12:25.0 3:02.7
5 86 Caden Benedetto 12 Ê 11 36 18:59.6 1:31:24.7 3:08.0
6 100 John Morgan 12 Ê (13) (49) 19:12.0 1:50:36.7 3:20.3
7 88 Carlos Burgos 12 Ê (14) (63) 19:15.5 2:09:52.2 3:23.8
 
Top

CAPE HENLOPEN vs INDIAN RIVER

Boys Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 19

Team Score (times): 1:28:15.5

Ave Time:17:39.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Ryan Baker 11 Ê 1 1 15:51.6 15:51.6 0:00.0
2 34 Julian Callaway 11 Ê 3 4 17:21.1 33:12.8 1:29.5
3 35 Joseph Degregory 10 Ê 4 8 17:57.7 51:10.5 2:06.0
4 43 Alexander Howarth 11 Ê 5 13 18:29.7 1:09:40.2 2:38.1
5 48 Liam O'Donnell 11 Ê 6 19 18:35.2 1:28:15.5 2:43.6
6 59 Andrew Wolak 11 Ê (7) (26) 18:43.2 1:46:58.7 2:51.5
7 41 Jakob Hayes 11 Ê (8) (34) 19:10.9 2:06:09.7 3:19.3

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 2

Team Score (places): 44

Team Score (times): 1:35:45.7

Ave Time:19:09.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Chase Sims 11 Ê 2 2 16:31.2 16:31.2 0:39.6
2 116 Cole Donnelly 11 Ê 9 11 19:26.6 35:57.8 3:34.9
3 118 Shane Hall 11 Ê 10 21 19:39.0 55:36.9 3:47.4
4 111 Drew Barthelmess 9 Ê 11 32 19:39.6 1:15:16.5 3:47.9
5 112 Cruzito Bautista Reynosa 12 Ê 12 44 20:29.1 1:35:45.7 4:37.5
6 113 Gabriel Clark 11 Ê (13) (57) 20:42.9 1:56:28.7 4:51.3
7 119 Gavin Harrell 9 Ê (14) (71) 21:47.5 2:18:16.2 5:55.9
 
Top

CAPE HENLOPEN vs LAKE FOREST

Boys Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:28:15.5

Ave Time:17:39.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Ryan Baker 11 Ê 1 1 15:51.6 15:51.6 0:00.0
2 34 Julian Callaway 11 Ê 2 3 17:21.1 33:12.8 1:29.5
3 35 Joseph Degregory 10 Ê 3 6 17:57.7 51:10.5 2:06.0
4 43 Alexander Howarth 11 Ê 4 10 18:29.7 1:09:40.2 2:38.1
5 48 Liam O'Donnell 11 Ê 5 15 18:35.2 1:28:15.5 2:43.6
6 59 Andrew Wolak 11 Ê (6) (21) 18:43.2 1:46:58.7 2:51.5
7 41 Jakob Hayes 11 Ê (7) (28) 19:10.9 2:06:09.7 3:19.3

Team - LAKE FOREST

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:45:39.6

Ave Time:21:07.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Deandre' Snipes-Brown 12 Ê 8 8 19:20.8 19:20.8 3:29.2
2 134 Jeremy Salerno 12 Ê 9 17 20:38.2 39:59.0 4:46.5
3 133 Nicholas Riggi 10 Ê 10 27 20:44.3 1:00:43.4 4:52.7
4 136 Kaleb Surguy 12 Ê 11 38 22:27.2 1:23:10.6 6:35.5
5 132 Noah Dixon 12 Ê 12 50 22:29.0 1:45:39.6 6:37.4
6 137 Kyle Surguy 9 Ê (13) (63) 22:47.3 2:08:27.0 6:55.7
7 131 Aidan Calli 12 Ê (14) (77) 24:32.7 2:32:59.8 8:41.1
 
Top

CAPE HENLOPEN vs SUSSEX ACADEMY

Boys Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:28:15.5

Ave Time:17:39.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Ryan Baker 11 Ê 1 1 15:51.6 15:51.6 0:00.0
2 34 Julian Callaway 11 Ê 2 3 17:21.1 33:12.8 1:29.5
3 35 Joseph Degregory 10 Ê 3 6 17:57.7 51:10.5 2:06.0
4 43 Alexander Howarth 11 Ê 4 10 18:29.7 1:09:40.2 2:38.1
5 48 Liam O'Donnell 11 Ê 5 15 18:35.2 1:28:15.5 2:43.6
6 59 Andrew Wolak 11 Ê (6) (21) 18:43.2 1:46:58.7 2:51.5
7 41 Jakob Hayes 11 Ê (7) (28) 19:10.9 2:06:09.7 3:19.3

Team - SUSSEX ACADEMY

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:43:56.6

Ave Time:20:47.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Brett Parker 11 Ê 8 8 19:30.6 19:30.6 3:39.0
2 161 Ethan Rakes 12 Ê 9 17 19:58.0 39:28.6 4:06.3
3 157 Harrison Dabbs 9 Ê 10 27 21:13.7 1:00:42.4 5:22.1
4 156 Alexander Boswell 11 Ê 11 38 21:30.8 1:22:13.2 5:39.1
5 158 Thomas Meszaros 11 Ê 12 50 21:43.4 1:43:56.6 5:51.7
6 155 Jackson Basile 12 Ê (13) (63) 21:59.5 2:05:56.1 6:07.8
7 162 Whitman Stout 9 Ê (14) (77) 22:21.1 2:28:17.3 6:29.5
 
Top

CAPE HENLOPEN vs SUSSEX CENTRAL

Boys Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:28:15.5

Ave Time:17:39.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Ryan Baker 11 Ê 1 1 15:51.6 15:51.6 0:00.0
2 34 Julian Callaway 11 Ê 2 3 17:21.1 33:12.8 1:29.5
3 35 Joseph Degregory 10 Ê 3 6 17:57.7 51:10.5 2:06.0
4 43 Alexander Howarth 11 Ê 4 10 18:29.7 1:09:40.2 2:38.1
5 48 Liam O'Donnell 11 Ê 5 15 18:35.2 1:28:15.5 2:43.6
6 59 Andrew Wolak 11 Ê (6) (21) 18:43.2 1:46:58.7 2:51.5
7 41 Jakob Hayes 11 Ê (7) (28) 19:10.9 2:06:09.7 3:19.3

Team - SUSSEX CENTRAL

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:48:36.3

Ave Time:21:43.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 180 Jaden McTeer 12 Ê 8 8 19:41.2 19:41.2 3:49.6
2 181 Duncan Winger 9 Ê 9 17 19:50.5 39:31.7 3:58.8
3 174 Colby Fox 12 Ê 10 27 22:51.7 1:02:23.5 7:00.0
4 175 Marvin Godinez-Lopez 11 Ê 11 38 22:58.8 1:25:22.3 7:07.1
5 177 William Harrison 11 Ê 12 50 23:14.0 1:48:36.3 7:22.4
6 178 Blake Huffman 12 Ê (13) (63) 24:17.4 2:12:53.8 8:25.8
7 173 Jackson Dutton 12 Ê (14) (77) 24:37.0 2:37:30.9 8:45.4
 
Top

CAPE HENLOPEN vs SUSSEX TECH

Boys Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 18

Team Score (times): 1:28:15.5

Ave Time:17:39.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Ryan Baker 11 Ê 1 1 15:51.6 15:51.6 0:00.0
2 34 Julian Callaway 11 Ê 2 3 17:21.1 33:12.8 1:29.5
3 35 Joseph Degregory 10 Ê 4 7 17:57.7 51:10.5 2:06.0
4 43 Alexander Howarth 11 Ê 5 12 18:29.7 1:09:40.2 2:38.1
5 48 Liam O'Donnell 11 Ê 6 18 18:35.2 1:28:15.5 2:43.6
6 59 Andrew Wolak 11 Ê (8) (26) 18:43.2 1:46:58.7 2:51.5
7 41 Jakob Hayes 11 Ê (9) (35) 19:10.9 2:06:09.7 3:19.3

Team - SUSSEX TECH

Finish Position - 2

Team Score (places): 43

Team Score (times): 1:41:15.9

Ave Time:20:15.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5 Colin Kay 12 Ê 3 3 17:27.3 17:27.3 1:35.7
2 194 Leonardo Iglesias-Gonzalez 12 Ê 7 10 18:42.5 36:09.8 2:50.8
3 199 Connor Seeley 12 Ê 10 20 19:42.7 55:52.5 3:51.0
4 193 Michael Horn 11 Ê 11 31 22:41.4 1:18:34.0 6:49.7
5 198 Kagan Rogers 9 Ê 12 43 22:41.9 1:41:15.9 6:50.3
6 192 Corey Duke 9 Ê (13) (56) 24:20.3 2:05:36.2 8:28.6
7 191 Steven Baltazar-Lopez 9 Ê (14) (70) 26:54.6 2:32:30.9 11:03.0
 
Top

CAESAR RODNEY vs INDIAN RIVER

Boys Meet

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 1

Team Score (places): 20

Team Score (times): 1:31:24.7

Ave Time:18:16.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3 Ian Cain 10 Ê 2 2 17:20.8 17:20.8 1:29.2
2 4 Patrick Craig 10 Ê 3 5 17:22.0 34:42.9 1:30.4
3 92 Conor Craig 12 Ê 4 9 18:47.7 53:30.6 2:56.1
4 103 Griffin Raber 12 Ê 5 14 18:54.3 1:12:25.0 3:02.7
5 86 Caden Benedetto 12 Ê 6 20 18:59.6 1:31:24.7 3:08.0
6 100 John Morgan 12 Ê (7) (27) 19:12.0 1:50:36.7 3:20.3
7 88 Carlos Burgos 12 Ê (8) (35) 19:15.5 2:09:52.2 3:23.8

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 2

Team Score (places): 43

Team Score (times): 1:35:45.7

Ave Time:19:09.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Chase Sims 11 Ê 1 1 16:31.2 16:31.2 0:39.6
2 116 Cole Donnelly 11 Ê 9 10 19:26.6 35:57.8 3:34.9
3 118 Shane Hall 11 Ê 10 20 19:39.0 55:36.9 3:47.4
4 111 Drew Barthelmess 9 Ê 11 31 19:39.6 1:15:16.5 3:47.9
5 112 Cruzito Bautista Reynosa 12 Ê 12 43 20:29.1 1:35:45.7 4:37.5
6 113 Gabriel Clark 11 Ê (13) (56) 20:42.9 1:56:28.7 4:51.3
7 119 Gavin Harrell 9 Ê (14) (70) 21:47.5 2:18:16.2 5:55.9
 
Top

CAESAR RODNEY vs LAKE FOREST

Boys Meet

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:31:24.7

Ave Time:18:16.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3 Ian Cain 10 Ê 1 1 17:20.8 17:20.8 1:29.2
2 4 Patrick Craig 10 Ê 2 3 17:22.0 34:42.9 1:30.4
3 92 Conor Craig 12 Ê 3 6 18:47.7 53:30.6 2:56.1
4 103 Griffin Raber 12 Ê 4 10 18:54.3 1:12:25.0 3:02.7
5 86 Caden Benedetto 12 Ê 5 15 18:59.6 1:31:24.7 3:08.0
6 100 John Morgan 12 Ê (6) (21) 19:12.0 1:50:36.7 3:20.3
7 88 Carlos Burgos 12 Ê (7) (28) 19:15.5 2:09:52.2 3:23.8

Team - LAKE FOREST

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:45:39.6

Ave Time:21:07.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Deandre' Snipes-Brown 12 Ê 8 8 19:20.8 19:20.8 3:29.2
2 134 Jeremy Salerno 12 Ê 9 17 20:38.2 39:59.0 4:46.5
3 133 Nicholas Riggi 10 Ê 10 27 20:44.3 1:00:43.4 4:52.7
4 136 Kaleb Surguy 12 Ê 11 38 22:27.2 1:23:10.6 6:35.5
5 132 Noah Dixon 12 Ê 12 50 22:29.0 1:45:39.6 6:37.4
6 137 Kyle Surguy 9 Ê (13) (63) 22:47.3 2:08:27.0 6:55.7
7 131 Aidan Calli 12 Ê (14) (77) 24:32.7 2:32:59.8 8:41.1
 
Top

CAESAR RODNEY vs SUSSEX ACADEMY

Boys Meet

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:31:24.7

Ave Time:18:16.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3 Ian Cain 10 Ê 1 1 17:20.8 17:20.8 1:29.2
2 4 Patrick Craig 10 Ê 2 3 17:22.0 34:42.9 1:30.4
3 92 Conor Craig 12 Ê 3 6 18:47.7 53:30.6 2:56.1
4 103 Griffin Raber 12 Ê 4 10 18:54.3 1:12:25.0 3:02.7
5 86 Caden Benedetto 12 Ê 5 15 18:59.6 1:31:24.7 3:08.0
6 100 John Morgan 12 Ê (6) (21) 19:12.0 1:50:36.7 3:20.3
7 88 Carlos Burgos 12 Ê (7) (28) 19:15.5 2:09:52.2 3:23.8

Team - SUSSEX ACADEMY

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:43:56.6

Ave Time:20:47.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Brett Parker 11 Ê 8 8 19:30.6 19:30.6 3:39.0
2 161 Ethan Rakes 12 Ê 9 17 19:58.0 39:28.6 4:06.3
3 157 Harrison Dabbs 9 Ê 10 27 21:13.7 1:00:42.4 5:22.1
4 156 Alexander Boswell 11 Ê 11 38 21:30.8 1:22:13.2 5:39.1
5 158 Thomas Meszaros 11 Ê 12 50 21:43.4 1:43:56.6 5:51.7
6 155 Jackson Basile 12 Ê (13) (63) 21:59.5 2:05:56.1 6:07.8
7 162 Whitman Stout 9 Ê (14) (77) 22:21.1 2:28:17.3 6:29.5
 
Top

CAESAR RODNEY vs SUSSEX CENTRAL

Boys Meet

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:31:24.7

Ave Time:18:16.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3 Ian Cain 10 Ê 1 1 17:20.8 17:20.8 1:29.2
2 4 Patrick Craig 10 Ê 2 3 17:22.0 34:42.9 1:30.4
3 92 Conor Craig 12 Ê 3 6 18:47.7 53:30.6 2:56.1
4 103 Griffin Raber 12 Ê 4 10 18:54.3 1:12:25.0 3:02.7
5 86 Caden Benedetto 12 Ê 5 15 18:59.6 1:31:24.7 3:08.0
6 100 John Morgan 12 Ê (6) (21) 19:12.0 1:50:36.7 3:20.3
7 88 Carlos Burgos 12 Ê (7) (28) 19:15.5 2:09:52.2 3:23.8

Team - SUSSEX CENTRAL

Finish Position - 2

Team Score (places): 50

Team Score (times): 1:48:36.3

Ave Time:21:43.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 180 Jaden McTeer 12 Ê 8 8 19:41.2 19:41.2 3:49.6
2 181 Duncan Winger 9 Ê 9 17 19:50.5 39:31.7 3:58.8
3 174 Colby Fox 12 Ê 10 27 22:51.7 1:02:23.5 7:00.0
4 175 Marvin Godinez-Lopez 11 Ê 11 38 22:58.8 1:25:22.3 7:07.1
5 177 William Harrison 11 Ê 12 50 23:14.0 1:48:36.3 7:22.4
6 178 Blake Huffman 12 Ê (13) (63) 24:17.4 2:12:53.8 8:25.8
7 173 Jackson Dutton 12 Ê (14) (77) 24:37.0 2:37:30.9 8:45.4
 
Top

CAESAR RODNEY vs SUSSEX TECH

Boys Meet

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 1

Team Score (places): 21

Team Score (times): 1:31:24.7

Ave Time:18:16.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3 Ian Cain 10 Ê 1 1 17:20.8 17:20.8 1:29.2
2 4 Patrick Craig 10 Ê 2 3 17:22.0 34:42.9 1:30.4
3 92 Conor Craig 12 Ê 5 8 18:47.7 53:30.6 2:56.1
4 103 Griffin Raber 12 Ê 6 14 18:54.3 1:12:25.0 3:02.7
5 86 Caden Benedetto 12 Ê 7 21 18:59.6 1:31:24.7 3:08.0
6 100 John Morgan 12 Ê (8) (29) 19:12.0 1:50:36.7 3:20.3
7 88 Carlos Burgos 12 Ê (9) (38) 19:15.5 2:09:52.2 3:23.8

Team - SUSSEX TECH

Finish Position - 2

Team Score (places): 40

Team Score (times): 1:41:15.9

Ave Time:20:15.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5 Colin Kay 12 Ê 3 3 17:27.3 17:27.3 1:35.7
2 194 Leonardo Iglesias-Gonzalez 12 Ê 4 7 18:42.5 36:09.8 2:50.8
3 199 Connor Seeley 12 Ê 10 17 19:42.7 55:52.5 3:51.0
4 193 Michael Horn 11 Ê 11 28 22:41.4 1:18:34.0 6:49.7
5 198 Kagan Rogers 9 Ê 12 40 22:41.9 1:41:15.9 6:50.3
6 192 Corey Duke 9 Ê (13) (53) 24:20.3 2:05:36.2 8:28.6
7 191 Steven Baltazar-Lopez 9 Ê (14) (67) 26:54.6 2:32:30.9 11:03.0
 
Top

INDIAN RIVER vs LAKE FOREST

Boys Meet

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 1

Team Score (places): 19

Team Score (times): 1:35:45.7

Ave Time:19:09.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Chase Sims 11 Ê 1 1 16:31.2 16:31.2 0:39.6
2 116 Cole Donnelly 11 Ê 3 4 19:26.6 35:57.8 3:34.9
3 118 Shane Hall 11 Ê 4 8 19:39.0 55:36.9 3:47.4
4 111 Drew Barthelmess 9 Ê 5 13 19:39.6 1:15:16.5 3:47.9
5 112 Cruzito Bautista Reynosa 12 Ê 6 19 20:29.1 1:35:45.7 4:37.5
6 113 Gabriel Clark 11 Ê (8) (27) 20:42.9 1:56:28.7 4:51.3
7 119 Gavin Harrell 9 Ê (10) (37) 21:47.5 2:18:16.2 5:55.9

Team - LAKE FOREST

Finish Position - 2

Team Score (places): 41

Team Score (times): 1:45:39.6

Ave Time:21:07.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Deandre' Snipes-Brown 12 Ê 2 2 19:20.8 19:20.8 3:29.2
2 134 Jeremy Salerno 12 Ê 7 9 20:38.2 39:59.0 4:46.5
3 133 Nicholas Riggi 10 Ê 9 18 20:44.3 1:00:43.4 4:52.7
4 136 Kaleb Surguy 12 Ê 11 29 22:27.2 1:23:10.6 6:35.5
5 132 Noah Dixon 12 Ê 12 41 22:29.0 1:45:39.6 6:37.4
6 137 Kyle Surguy 9 Ê (13) (54) 22:47.3 2:08:27.0 6:55.7
7 131 Aidan Calli 12 Ê (14) (68) 24:32.7 2:32:59.8 8:41.1
 
Top

INDIAN RIVER vs SUSSEX ACADEMY

Boys Meet

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 1

Team Score (places): 19

Team Score (times): 1:35:45.7

Ave Time:19:09.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Chase Sims 11 Ê 1 1 16:31.2 16:31.2 0:39.6
2 116 Cole Donnelly 11 Ê 2 3 19:26.6 35:57.8 3:34.9
3 118 Shane Hall 11 Ê 4 7 19:39.0 55:36.9 3:47.4
4 111 Drew Barthelmess 9 Ê 5 12 19:39.6 1:15:16.5 3:47.9
5 112 Cruzito Bautista Reynosa 12 Ê 7 19 20:29.1 1:35:45.7 4:37.5
6 113 Gabriel Clark 11 Ê (8) (27) 20:42.9 1:56:28.7 4:51.3
7 119 Gavin Harrell 9 Ê (12) (39) 21:47.5 2:18:16.2 5:55.9

Team - SUSSEX ACADEMY

Finish Position - 2

Team Score (places): 39

Team Score (times): 1:43:56.6

Ave Time:20:47.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Brett Parker 11 Ê 3 3 19:30.6 19:30.6 3:39.0
2 161 Ethan Rakes 12 Ê 6 9 19:58.0 39:28.6 4:06.3
3 157 Harrison Dabbs 9 Ê 9 18 21:13.7 1:00:42.4 5:22.1
4 156 Alexander Boswell 11 Ê 10 28 21:30.8 1:22:13.2 5:39.1
5 158 Thomas Meszaros 11 Ê 11 39 21:43.4 1:43:56.6 5:51.7
6 155 Jackson Basile 12 Ê (13) (52) 21:59.5 2:05:56.1 6:07.8
7 162 Whitman Stout 9 Ê (14) (66) 22:21.1 2:28:17.3 6:29.5
 
Top

INDIAN RIVER vs SUSSEX CENTRAL

Boys Meet

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 1

Team Score (places): 17

Team Score (times): 1:35:45.7

Ave Time:19:09.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Chase Sims 11 Ê 1 1 16:31.2 16:31.2 0:39.6
2 116 Cole Donnelly 11 Ê 2 3 19:26.6 35:57.8 3:34.9
3 118 Shane Hall 11 Ê 3 6 19:39.0 55:36.9 3:47.4
4 111 Drew Barthelmess 9 Ê 4 10 19:39.6 1:15:16.5 3:47.9
5 112 Cruzito Bautista Reynosa 12 Ê 7 17 20:29.1 1:35:45.7 4:37.5
6 113 Gabriel Clark 11 Ê (8) (25) 20:42.9 1:56:28.7 4:51.3
7 119 Gavin Harrell 9 Ê (9) (34) 21:47.5 2:18:16.2 5:55.9

Team - SUSSEX CENTRAL

Finish Position - 2

Team Score (places): 44

Team Score (times): 1:48:36.3

Ave Time:21:43.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 180 Jaden McTeer 12 Ê 5 5 19:41.2 19:41.2 3:49.6
2 181 Duncan Winger 9 Ê 6 11 19:50.5 39:31.7 3:58.8
3 174 Colby Fox 12 Ê 10 21 22:51.7 1:02:23.5 7:00.0
4 175 Marvin Godinez-Lopez 11 Ê 11 32 22:58.8 1:25:22.3 7:07.1
5 177 William Harrison 11 Ê 12 44 23:14.0 1:48:36.3 7:22.4
6 178 Blake Huffman 12 Ê (13) (57) 24:17.4 2:12:53.8 8:25.8
7 173 Jackson Dutton 12 Ê (14) (71) 24:37.0 2:37:30.9 8:45.4
 
Top

INDIAN RIVER vs SUSSEX TECH

Boys Meet

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 1

Team Score (places): 24

Team Score (times): 1:35:45.7

Ave Time:19:09.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2 Chase Sims 11 Ê 1 1 16:31.2 16:31.2 0:39.6
2 116 Cole Donnelly 11 Ê 4 5 19:26.6 35:57.8 3:34.9
3 118 Shane Hall 11 Ê 5 10 19:39.0 55:36.9 3:47.4
4 111 Drew Barthelmess 9 Ê 6 16 19:39.6 1:15:16.5 3:47.9
5 112 Cruzito Bautista Reynosa 12 Ê 8 24 20:29.1 1:35:45.7 4:37.5
6 113 Gabriel Clark 11 Ê (9) (33) 20:42.9 1:56:28.7 4:51.3
7 119 Gavin Harrell 9 Ê (10) (43) 21:47.5 2:18:16.2 5:55.9

Team - SUSSEX TECH

Finish Position - 2

Team Score (places): 35

Team Score (times): 1:41:15.9

Ave Time:20:15.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5 Colin Kay 12 Ê 2 2 17:27.3 17:27.3 1:35.7
2 194 Leonardo Iglesias-Gonzalez 12 Ê 3 5 18:42.5 36:09.8 2:50.8
3 199 Connor Seeley 12 Ê 7 12 19:42.7 55:52.5 3:51.0
4 193 Michael Horn 11 Ê 11 23 22:41.4 1:18:34.0 6:49.7
5 198 Kagan Rogers 9 Ê 12 35 22:41.9 1:41:15.9 6:50.3
6 192 Corey Duke 9 Ê (13) (48) 24:20.3 2:05:36.2 8:28.6
7 191 Steven Baltazar-Lopez 9 Ê (14) (62) 26:54.6 2:32:30.9 11:03.0
 
Top

LAKE FOREST vs SUSSEX ACADEMY

Boys Meet

Team - SUSSEX ACADEMY

Finish Position - 1

Team Score (places): 26

Team Score (times): 1:43:56.6

Ave Time:20:47.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Brett Parker 11 Ê 2 2 19:30.6 19:30.6 3:39.0
2 161 Ethan Rakes 12 Ê 3 5 19:58.0 39:28.6 4:06.3
3 157 Harrison Dabbs 9 Ê 6 11 21:13.7 1:00:42.4 5:22.1
4 156 Alexander Boswell 11 Ê 7 18 21:30.8 1:22:13.2 5:39.1
5 158 Thomas Meszaros 11 Ê 8 26 21:43.4 1:43:56.6 5:51.7
6 155 Jackson Basile 12 Ê (9) (35) 21:59.5 2:05:56.1 6:07.8
7 162 Whitman Stout 9 Ê (10) (45) 22:21.1 2:28:17.3 6:29.5

Team - LAKE FOREST

Finish Position - 2

Team Score (places): 33

Team Score (times): 1:45:39.6

Ave Time:21:07.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Deandre' Snipes-Brown 12 Ê 1 1 19:20.8 19:20.8 3:29.2
2 134 Jeremy Salerno 12 Ê 4 5 20:38.2 39:59.0 4:46.5
3 133 Nicholas Riggi 10 Ê 5 10 20:44.3 1:00:43.4 4:52.7
4 136 Kaleb Surguy 12 Ê 11 21 22:27.2 1:23:10.6 6:35.5
5 132 Noah Dixon 12 Ê 12 33 22:29.0 1:45:39.6 6:37.4
6 137 Kyle Surguy 9 Ê (13) (46) 22:47.3 2:08:27.0 6:55.7
7 131 Aidan Calli 12 Ê (14) (60) 24:32.7 2:32:59.8 8:41.1
 
Top

LAKE FOREST vs SUSSEX CENTRAL

Boys Meet

Team - LAKE FOREST

Finish Position - 1

Team Score (places): 23

Team Score (times): 1:45:39.6

Ave Time:21:07.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Deandre' Snipes-Brown 12 Ê 1 1 19:20.8 19:20.8 3:29.2
2 134 Jeremy Salerno 12 Ê 4 5 20:38.2 39:59.0 4:46.5
3 133 Nicholas Riggi 10 Ê 5 10 20:44.3 1:00:43.4 4:52.7
4 136 Kaleb Surguy 12 Ê 6 16 22:27.2 1:23:10.6 6:35.5
5 132 Noah Dixon 12 Ê 7 23 22:29.0 1:45:39.6 6:37.4
6 137 Kyle Surguy 9 Ê (8) (31) 22:47.3 2:08:27.0 6:55.7
7 131 Aidan Calli 12 Ê (13) (44) 24:32.7 2:32:59.8 8:41.1

Team - SUSSEX CENTRAL

Finish Position - 2

Team Score (places): 35

Team Score (times): 1:48:36.3

Ave Time:21:43.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 180 Jaden McTeer 12 Ê 2 2 19:41.2 19:41.2 3:49.6
2 181 Duncan Winger 9 Ê 3 5 19:50.5 39:31.7 3:58.8
3 174 Colby Fox 12 Ê 9 14 22:51.7 1:02:23.5 7:00.0
4 175 Marvin Godinez-Lopez 11 Ê 10 24 22:58.8 1:25:22.3 7:07.1
5 177 William Harrison 11 Ê 11 35 23:14.0 1:48:36.3 7:22.4
6 178 Blake Huffman 12 Ê (12) (47) 24:17.4 2:12:53.8 8:25.8
7 173 Jackson Dutton 12 Ê (14) (61) 24:37.0 2:37:30.9 8:45.4
 
Top

LAKE FOREST vs SUSSEX TECH

Boys Meet

Team - SUSSEX TECH

Finish Position - 1

Team Score (places): 26

Team Score (times): 1:41:15.9

Ave Time:20:15.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5 Colin Kay 12 Ê 1 1 17:27.3 17:27.3 1:35.7
2 194 Leonardo Iglesias-Gonzalez 12 Ê 2 3 18:42.5 36:09.8 2:50.8
3 199 Connor Seeley 12 Ê 4 7 19:42.7 55:52.5 3:51.0
4 193 Michael Horn 11 Ê 9 16 22:41.4 1:18:34.0 6:49.7
5 198 Kagan Rogers 9 Ê 10 26 22:41.9 1:41:15.9 6:50.3
6 192 Corey Duke 9 Ê (12) (38) 24:20.3 2:05:36.2 8:28.6
7 191 Steven Baltazar-Lopez 9 Ê (14) (52) 26:54.6 2:32:30.9 11:03.0

Team - LAKE FOREST

Finish Position - 2

Team Score (places): 29

Team Score (times): 1:45:39.6

Ave Time:21:07.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Deandre' Snipes-Brown 12 Ê 3 3 19:20.8 19:20.8 3:29.2
2 134 Jeremy Salerno 12 Ê 5 8 20:38.2 39:59.0 4:46.5
3 133 Nicholas Riggi 10 Ê 6 14 20:44.3 1:00:43.4 4:52.7
4 136 Kaleb Surguy 12 Ê 7 21 22:27.2 1:23:10.6 6:35.5
5 132 Noah Dixon 12 Ê 8 29 22:29.0 1:45:39.6 6:37.4
6 137 Kyle Surguy 9 Ê (11) (40) 22:47.3 2:08:27.0 6:55.7
7 131 Aidan Calli 12 Ê (13) (53) 24:32.7 2:32:59.8 8:41.1
 
Top

SUSSEX ACADEMY vs SUSSEX CENTRAL

Boys Meet

Team - SUSSEX ACADEMY

Finish Position - 1

Team Score (places): 23

Team Score (times): 1:43:56.6

Ave Time:20:47.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Brett Parker 11 Ê 1 1 19:30.6 19:30.6 3:39.0
2 161 Ethan Rakes 12 Ê 4 5 19:58.0 39:28.6 4:06.3
3 157 Harrison Dabbs 9 Ê 5 10 21:13.7 1:00:42.4 5:22.1
4 156 Alexander Boswell 11 Ê 6 16 21:30.8 1:22:13.2 5:39.1
5 158 Thomas Meszaros 11 Ê 7 23 21:43.4 1:43:56.6 5:51.7
6 155 Jackson Basile 12 Ê (8) (31) 21:59.5 2:05:56.1 6:07.8
7 162 Whitman Stout 9 Ê (9) (40) 22:21.1 2:28:17.3 6:29.5

Team - SUSSEX CENTRAL

Finish Position - 2

Team Score (places): 38

Team Score (times): 1:48:36.3

Ave Time:21:43.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 180 Jaden McTeer 12 Ê 2 2 19:41.2 19:41.2 3:49.6
2 181 Duncan Winger 9 Ê 3 5 19:50.5 39:31.7 3:58.8
3 174 Colby Fox 12 Ê 10 15 22:51.7 1:02:23.5 7:00.0
4 175 Marvin Godinez-Lopez 11 Ê 11 26 22:58.8 1:25:22.3 7:07.1
5 177 William Harrison 11 Ê 12 38 23:14.0 1:48:36.3 7:22.4
6 178 Blake Huffman 12 Ê (13) (51) 24:17.4 2:12:53.8 8:25.8
7 173 Jackson Dutton 12 Ê (14) (65) 24:37.0 2:37:30.9 8:45.4
 
Top

SUSSEX ACADEMY vs SUSSEX TECH

Boys Meet

Team - SUSSEX ACADEMY

Finish Position - 1

Team Score (places): 29

Team Score (times): 1:43:56.6

Ave Time:20:47.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Brett Parker 11 Ê 3 3 19:30.6 19:30.6 3:39.0
2 161 Ethan Rakes 12 Ê 5 8 19:58.0 39:28.6 4:06.3
3 157 Harrison Dabbs 9 Ê 6 14 21:13.7 1:00:42.4 5:22.1
4 156 Alexander Boswell 11 Ê 7 21 21:30.8 1:22:13.2 5:39.1
5 158 Thomas Meszaros 11 Ê 8 29 21:43.4 1:43:56.6 5:51.7
6 155 Jackson Basile 12 Ê (9) (38) 21:59.5 2:05:56.1 6:07.8
7 162 Whitman Stout 9 Ê (10) (48) 22:21.1 2:28:17.3 6:29.5

Team - SUSSEX TECH

Finish Position - 2

Team Score (places): 30

Team Score (times): 1:41:15.9

Ave Time:20:15.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5 Colin Kay 12 Ê 1 1 17:27.3 17:27.3 1:35.7
2 194 Leonardo Iglesias-Gonzalez 12 Ê 2 3 18:42.5 36:09.8 2:50.8
3 199 Connor Seeley 12 Ê 4 7 19:42.7 55:52.5 3:51.0
4 193 Michael Horn 11 Ê 11 18 22:41.4 1:18:34.0 6:49.7
5 198 Kagan Rogers 9 Ê 12 30 22:41.9 1:41:15.9 6:50.3
6 192 Corey Duke 9 Ê (13) (43) 24:20.3 2:05:36.2 8:28.6
7 191 Steven Baltazar-Lopez 9 Ê (14) (57) 26:54.6 2:32:30.9 11:03.0
 
Top

SUSSEX CENTRAL vs SUSSEX TECH

Boys Meet

Team - SUSSEX TECH

Finish Position - 1

Team Score (places): 20

Team Score (times): 1:41:15.9

Ave Time:20:15.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5 Colin Kay 12 Ê 1 1 17:27.3 17:27.3 1:35.7
2 194 Leonardo Iglesias-Gonzalez 12 Ê 2 3 18:42.5 36:09.8 2:50.8
3 199 Connor Seeley 12 Ê 4 7 19:42.7 55:52.5 3:51.0
4 193 Michael Horn 11 Ê 6 13 22:41.4 1:18:34.0 6:49.7
5 198 Kagan Rogers 9 Ê 7 20 22:41.9 1:41:15.9 6:50.3
6 192 Corey Duke 9 Ê (12) (32) 24:20.3 2:05:36.2 8:28.6
7 191 Steven Baltazar-Lopez 9 Ê (14) (46) 26:54.6 2:32:30.9 11:03.0

Team - SUSSEX CENTRAL

Finish Position - 2

Team Score (places): 35

Team Score (times): 1:48:36.3

Ave Time:21:43.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 180 Jaden McTeer 12 Ê 3 3 19:41.2 19:41.2 3:49.6
2 181 Duncan Winger 9 Ê 5 8 19:50.5 39:31.7 3:58.8
3 174 Colby Fox 12 Ê 8 16 22:51.7 1:02:23.5 7:00.0
4 175 Marvin Godinez-Lopez 11 Ê 9 25 22:58.8 1:25:22.3 7:07.1
5 177 William Harrison 11 Ê 10 35 23:14.0 1:48:36.3 7:22.4
6 178 Blake Huffman 12 Ê (11) (46) 24:17.4 2:12:53.8 8:25.8
7 173 Jackson Dutton 12 Ê (13) (59) 24:37.0 2:37:30.9 8:45.4

Sandhill 7T Dual Championships

September 22, 2021


Results By Seashore Strider Event Production, Inc. Seashore Striders


Table of Contents

CAPE HENLOPEN vs CAESAR RODNEY
CAPE HENLOPEN vs INDIAN RIVER
CAPE HENLOPEN vs LAKE FOREST
CAPE HENLOPEN vs SUSSEX ACADEMY
CAPE HENLOPEN vs SUSSEX CENTRAL
CAPE HENLOPEN vs SUSSEX TECH
CAESAR RODNEY vs INDIAN RIVER
CAESAR RODNEY vs LAKE FOREST
CAESAR RODNEY vs SUSSEX ACADEMY
CAESAR RODNEY vs SUSSEX CENTRAL
CAESAR RODNEY vs SUSSEX TECH
INDIAN RIVER vs LAKE FOREST
INDIAN RIVER vs SUSSEX ACADEMY
INDIAN RIVER vs SUSSEX CENTRAL
INDIAN RIVER vs SUSSEX TECH
LAKE FOREST vs SUSSEX ACADEMY
LAKE FOREST vs SUSSEX CENTRAL
LAKE FOREST vs SUSSEX TECH
SUSSEX ACADEMY vs SUSSEX CENTRAL
SUSSEX ACADEMY vs SUSSEX TECH
SUSSEX CENTRAL vs SUSSEX TECH
Top

CAPE HENLOPEN vs CAESAR RODNEY

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 1

Team Score (places): 27

Team Score (times): 1:48:14.8

Ave Time:21:38.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 85 Hannah Zura 11 Ê 1 1 19:28.4 19:28.4 0:54.9
2 69 Madison Crossley 12 Ê 5 6 21:52.9 41:21.3 3:19.4
3 83 Arianna Purtell 12 Ê 6 12 22:00.8 1:03:22.1 3:27.3
4 66 Alexis Blackwell 10 Ê 7 19 22:23.4 1:25:45.5 3:49.9
5 63 Olivia Anderson 12 Ê 8 27 22:29.3 1:48:14.8 3:55.8
6 67 Madison Brown 11 Ê (9) (36) 22:29.9 2:10:44.7 3:56.4
7 78 Natalie Lewis 10 Ê (12) (48) 22:55.7 2:33:40.4 4:22.2

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 2

Team Score (places): 30

Team Score (times): 1:48:26.4

Ave Time:21:41.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 7 Katie Kuhlman 11 Ê 2 2 20:04.8 20:04.8 1:31.3
2 10 Colleen Flynn 11 Ê 3 5 21:30.5 41:35.3 2:57.0
3 16 Alexa Dougherty 11 Ê 4 9 21:34.2 1:03:09.5 3:00.7
4 28 Mia Nuebling 12 Ê 10 19 22:31.9 1:25:41.4 3:58.4
5 11 Ariana Adili-Khams 11 Ê 11 30 22:45.0 1:48:26.4 4:11.5
6 17 Kayla Droge 10 Ê (13) (43) 23:30.6 2:11:57.0 4:57.1
7 27 Elizabeth Melson 12 Ê (14) (57) 24:36.9 2:36:33.9 6:03.4
 
Top

CAPE HENLOPEN vs INDIAN RIVER

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 20

Team Score (times): 1:48:26.4

Ave Time:21:41.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 7 Katie Kuhlman 11 Ê 2 2 20:04.8 20:04.8 1:31.3
2 10 Colleen Flynn 11 Ê 3 5 21:30.5 41:35.3 2:57.0
3 16 Alexa Dougherty 11 Ê 4 9 21:34.2 1:03:09.5 3:00.7
4 28 Mia Nuebling 12 Ê 5 14 22:31.9 1:25:41.4 3:58.4
5 11 Ariana Adili-Khams 11 Ê 6 20 22:45.0 1:48:26.4 4:11.5
6 17 Kayla Droge 10 Ê (7) (27) 23:30.6 2:11:57.0 4:57.1
7 27 Elizabeth Melson 12 Ê (9) (36) 24:36.9 2:36:33.9 6:03.4

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 2

Team Score (places): 42

Team Score (times): 2:00:55.9

Ave Time:24:11.1

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 6 Brynn Crandell 10 Ê 1 1 18:33.5 18:33.5 0:00.0
2 109 Heather Smyth 10 Ê 8 9 23:33.2 42:06.7 4:59.7
3 105 Kaiden Bonbright 10 Ê 10 19 24:49.7 1:06:56.4 6:16.2
4 107 Lilah Hanley 10 Ê 11 30 25:03.2 1:31:59.6 6:29.7
5 106 Jordan Gonzalez 11 Ê 12 42 28:56.3 2:00:55.9 10:22.8
6 108 Addison Jerns 10 Ê (13) (55) 29:11.5 2:30:07.4 10:38.0
7 110 Stella Yanek 9 Ê (14) (69) 31:46.8 3:01:54.2 13:13.3
 
Top

CAPE HENLOPEN vs LAKE FOREST

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 19

Team Score (times): 1:48:26.4

Ave Time:21:41.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 7 Katie Kuhlman 11 Ê 1 1 20:04.8 20:04.8 1:31.3
2 10 Colleen Flynn 11 Ê 3 4 21:30.5 41:35.3 2:57.0
3 16 Alexa Dougherty 11 Ê 4 8 21:34.2 1:03:09.5 3:00.7
4 28 Mia Nuebling 12 Ê 5 13 22:31.9 1:25:41.4 3:58.4
5 11 Ariana Adili-Khams 11 Ê 6 19 22:45.0 1:48:26.4 4:11.5
6 17 Kayla Droge 10 Ê (8) (27) 23:30.6 2:11:57.0 4:57.1
7 27 Elizabeth Melson 12 Ê (10) (37) 24:36.9 2:36:33.9 6:03.4

Team - LAKE FOREST

Finish Position - 2

Team Score (places): 41

Team Score (times): 2:00:38.4

Ave Time:24:07.6

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 8 Josephine Ledford 12 Ê 2 2 20:52.9 20:52.9 2:19.4
2 123 Kylie Chagaris 12 Ê 7 9 23:07.8 44:00.7 4:34.3
3 130 Lillian Wood 10 Ê 9 18 23:44.4 1:07:45.1 5:10.9
4 129 Anna Thorsell 11 Ê 11 29 26:02.3 1:33:47.4 7:28.8
5 127 Grayson Parsell 12 Ê 12 41 26:51.0 2:00:38.4 8:17.5
6 125 Natalie Lawson 12 Ê (13) (54) 26:55.3 2:27:33.7 8:21.8
7 122 Brielle Carter 12 Ê (14) (68) 28:13.6 2:55:47.3 9:40.1
 
Top

CAPE HENLOPEN vs SUSSEX ACADEMY

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 23

Team Score (times): 1:48:26.4

Ave Time:21:41.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 7 Katie Kuhlman 11 Ê 1 1 20:04.8 20:04.8 1:31.3
2 10 Colleen Flynn 11 Ê 2 3 21:30.5 41:35.3 2:57.0
3 16 Alexa Dougherty 11 Ê 3 6 21:34.2 1:03:09.5 3:00.7
4 28 Mia Nuebling 12 Ê 7 13 22:31.9 1:25:41.4 3:58.4
5 11 Ariana Adili-Khams 11 Ê 10 23 22:45.0 1:48:26.4 4:11.5
6 17 Kayla Droge 10 Ê (13) (36) 23:30.6 2:11:57.0 4:57.1
7 27 Elizabeth Melson 12 Ê (14) (50) 24:36.9 2:36:33.9 6:03.4

Team - SUSSEX ACADEMY

Finish Position - 2

Team Score (places): 32

Team Score (times): 1:51:24.9

Ave Time:22:16.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 152 Sadie Tunnell 12 Ê 4 4 21:56.8 21:56.8 3:23.3
2 141 Lily Bowe 10 Ê 5 9 21:58.2 43:55.0 3:24.7
3 151 Alissa Swann 12 Ê 6 15 22:20.6 1:06:15.6 3:47.1
4 143 Katya Geyer 8 Ê 8 23 22:33.9 1:28:49.5 4:00.4
5 144 Hannah Lydic 12 Ê 9 32 22:35.4 1:51:24.9 4:01.9
6 150 Peyton Stanislav 9 Ê (11) (43) 23:05.1 2:14:30.0 4:31.6
7 147 Eve Mundok 11 Ê (12) (55) 23:14.1 2:37:44.1 4:40.6
 
Top

CAPE HENLOPEN vs SUSSEX CENTRAL

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 16

Team Score (times): 1:48:26.4

Ave Time:21:41.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 7 Katie Kuhlman 11 Ê 1 1 20:04.8 20:04.8 1:31.3
2 10 Colleen Flynn 11 Ê 2 3 21:30.5 41:35.3 2:57.0
3 16 Alexa Dougherty 11 Ê 3 6 21:34.2 1:03:09.5 3:00.7
4 28 Mia Nuebling 12 Ê 4 10 22:31.9 1:25:41.4 3:58.4
5 11 Ariana Adili-Khams 11 Ê 6 16 22:45.0 1:48:26.4 4:11.5
6 17 Kayla Droge 10 Ê (7) (23) 23:30.6 2:11:57.0 4:57.1
7 27 Elizabeth Melson 12 Ê (8) (31) 24:36.9 2:36:33.9 6:03.4

Team - SUSSEX CENTRAL

Finish Position - 2

Team Score (places): 47

Team Score (times): 2:11:56.5

Ave Time:26:23.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 172 Mary Julienne Villareal 11 Ê 5 5 22:38.4 22:38.4 4:04.9
2 171 Evelyn Velasquez Velasquez 9 Ê 9 14 25:49.8 48:28.2 7:16.3
3 202 Lareimi Ramirez-Sandoval 10 10 24 26:56.5 1:15:24.7 8:23.0
4 165 Kathy Sanchez-Garcia 11 11 35 27:55.0 1:43:19.7 9:21.5
5 164 Johanna Chavez-Niz 11 Ê 12 47 28:36.8 2:11:56.5 10:03.3
6 170 Ashley Velasquez 10 Ê (13) (60) 30:31.6 2:42:28.1 11:58.1
7 166 Essence Moore-Briddell 11 Ê (14) (74) 30:46.6 3:13:14.7 12:13.1
 
Top

CAPE HENLOPEN vs SUSSEX TECH

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

Team - CAPE HENLOPEN

Finish Position - 1

Team Score (places): 22

Team Score (times): 1:48:26.4

Ave Time:21:41.2

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 7 Katie Kuhlman 11 Ê 1 1 20:04.8 20:04.8 1:31.3
2 10 Colleen Flynn 11 Ê 3 4 21:30.5 41:35.3 2:57.0
3 16 Alexa Dougherty 11 Ê 4 8 21:34.2 1:03:09.5 3:00.7
4 28 Mia Nuebling 12 Ê 6 14 22:31.9 1:25:41.4 3:58.4
5 11 Ariana Adili-Khams 11 Ê 8 22 22:45.0 1:48:26.4 4:11.5
6 17 Kayla Droge 10 Ê (9) (31) 23:30.6 2:11:57.0 4:57.1
7 27 Elizabeth Melson 12 Ê (10) (41) 24:36.9 2:36:33.9 6:03.4

Team - SUSSEX TECH

Finish Position - 2

Team Score (places): 37

Team Score (times): 1:57:21.5

Ave Time:23:28.3

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 9 Arina Varrato 10 Ê 2 2 21:06.7 21:06.7 2:33.2
2 184 Alicia Guajardo 10 Ê 5 7 21:44.0 42:50.7 3:10.5
3 186 Victoria Lecates 12 Ê 7 14 22:39.3 1:05:30.0 4:05.8
4 190 Mackenzie Whaley 11 Ê 11 25 25:08.6 1:30:38.6 6:35.1
5 189 Katelyn Whaley 11 Ê 12 37 26:42.9 1:57:21.5 8:09.4
6 183 Olivia Farro 11 Ê (13) (50) 28:07.4 2:25:28.9 9:33.9
7 188 Miranda Stamm 11 Ê (14) (64) 28:35.3 2:54:04.2 10:01.8
 
Top

CAESAR RODNEY vs INDIAN RIVER

Record: Brynn Crandell 18:48.0 Year: 2020 Team: Indian River

Girls Meet

Team - CAESAR RODNEY

Finish Position - 1

Team Score (places): 20

Team Score (times): 1:48:14.8

Ave Time:21:38.9

Pos Bib No Name GRADE O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 85 Hannah Zura 11 Ê 2 2 19:28.4 19:28.4 0:54.9
2 69 Madison Crossley 12 Ê 3 5 21:52.9 41:21.3 3:19.4
3 83 Arianna Purtell 12 Ê 4 9 22:00.8 1:03:22.1 3:27.3
4 66 Alexis Blackwell 10 Ê 5 14 22:23.4 1:25:45.5 3:49.9
5 63 Olivia Anderson 12 Ê 6 20 22:29.3 1:48:14.8 3:55.8
6 67 Madison Brown 11 Ê (7) (27) 22:29.9 2:10:44.7 3:56.4
7 78 Natalie Lewis 10 Ê (8) (35) 22:55.7 2:33:40.4 4:22.2

Team - INDIAN RIVER

Finish Position - 2

Team Score (places): 43

Team Score (times): 2:00:55.9

Ave Time:24:11.1

Pos