"Running & Racing at the Beach"

CCC Coaches Cross Country Eastern Regionals

Race Date: 
Friday, November 11, 2011 - 10:30am

East Coast Cross Country Championships

Overall Finish List

November 05, 2011


Results By Seashore Strider Event Production, Inc.

Girls Mighty Mites

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Erynn Lyman Unattached

165

5

F

1 0-99

6:00

6:00

 

Boys Mighty Mites

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

John Welde Unattached

167

4

M

1 0-99

6:23

10:18

2

Taig McErlane Unattached

166

5

M

2 0-99

9:00

14:31

 

Girls Primary

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Julia Sargent Philadelphia CYO A

183

7

F

1 0-99

8:05

6:31

2

Emma Zwall Philadelphia CYO A

188

8

F

2 0-99

8:50

7:07

3

Annika Marcelis AOC XC Club

272

8

F

3 0-99

8:54

7:11

4

Jessica Palisca AOC XC Club

274

7

F

4 0-99

9:15

7:28

5

Haley Bierling Philadelphia CYO A

168

8

F

5 0-99

9:21

7:32

6

Madeline Defaber-Schumacher Philadelphia CYO A

173

8

F

6 0-99

9:31

7:40

7

Mia Provan AOC XC Club

275

8

F

7 0-99

9:35

7:44

8

Theresa Haas Unattached

175

8

F

8 0-99

9:51

7:57

9

Jacklyn Ryan Unattached

182

8

F

9 0-99

9:54

7:59

10

Abbey Chan Philadelphia CYO A

170

8

F

10 0-99

10:05

8:08

11

Francie Flores AOC XC Club

273

7

F

11 0-99

10:20

8:20

12

Meghan Waldron Philadelphia CYO A

186

8

F

12 0-99

10:23

8:22

13

Annie Welde Unattached

187

7

F

13 0-99

10:38

8:35

14

Maeve McErlane Unattached

179

7

F

14 0-99

10:45

8:40

15

Katherine Smith Philadelphia CYO A

184

6

F

15 0-99

10:52

8:46

16

Allyson Perry Unattached

303

7

F

16 0-99

11:07

8:58

17

Jenna Zwilling Unattached

189

7

F

17 0-99

11:10

9:00

18

Catherine Haas Unattached

176

8

F

18 0-99

11:12

9:02

19

Mary Cirelli Unattached

171

8

F

19 0-99

11:38

9:23

20

Margaret Friend Unattached

174

7

F

20 0-99

11:58

9:39

21

Eleinna Calderon Unattached

169

6

F

21 0-99

12:00

9:41

22

Devin Hundley Seashore Striders

337

6

F

22 0-99

12:04

9:44

23

Emily McFadden Philadelphia CYO A

180

7

F

23 0-99

12:41

10:14

24

Eve Kraynak Philadelphia CYO B

178

6

F

24 0-99

12:46

10:18

25

Anne Cirelli Unattached

172

5

F

25 0-99

13:22

10:47

26

Lainey Shockro Seashore Striders

312

6

F

26 0-99

15:06

12:11

 

Boys Primary

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Sawyer Koza Philadelphia CYO A

203

7

M

1 0-99

8:33

6:54

2

Brendan Fry Philadelphia CYO A

198

8

M

2 0-99

8:41

7:00

3

Thomas Christie Philadelphia CYO A

194

8

M

3 0-99

8:42

7:01

4

Jack Shive Philadelphia CYO A

210

8

M

4 0-99

8:42

7:01

5

Aloysius Frank Unattached

196

8

M

5 0-99

9:09

7:23

6

Max White Philadelphia CYO B

213

7

M

6 0-99

9:16

7:28

7

Greg Kraynak Philadelphia CYO A

204

8

M

7 0-99

9:20

7:32

8

Timothy Brandt Unattached

193

8

M

8 0-99

9:21

7:32

9

Nicholas Robak Unattached

208

8

M

9 0-99

9:46

7:53

10

Sam White Philadelphia CYO B

214

7

M

10 0-99

9:46

7:53

11

Thomas Kohlenberg Philadelphia CYO A

202

7

M

11 0-99

9:47

7:53

12

Nicolas Villamor Unattached

211

8

M

12 0-99

9:50

7:56

13

Kevin Greed Unattached

199

8

M

13 0-99

9:59

8:03

14

Simon Saucy AOC XC Club

276

7

M

14 0-99

10:06

8:09

15

William Antczak Unattached

191

7

M

15 0-99

10:08

8:10

16

Aidan Fry Philadelphia CYO A

197

6

M

16 0-99

10:11

8:13

17

Michael Woolery Philadelphia CYO A

215

6

M

17 0-99

10:17

8:18

18

Maxwell Rosenberg Unattached

209

7

M

18 0-99

10:29

8:27

19

Shayne Guzzie Philadelphia CYO B

200

8

M

19 0-99

10:31

8:29

20

Joseph Mazza Philadelphia CYO B

206

8

M

20 0-99

10:35

8:32

21

Kevin Waldron Philadelphia CYO B

212

6

M

21 0-99

10:36

8:33

22

Liam Addison Unattached

190

7

M

22 0-99

10:38

8:35

23

Matthew McFadden Philadelphia CYO B

207

7

M

23 0-99

10:54

8:47

24

Aidan Dearing Philadelphia CYO B

195

6

M

24 0-99

11:28

9:15

25

Edward Antczak Unattached

192

6

M

25 0-99

12:22

9:58

26

Alex Lemelin Unattached

205

7

M

26 0-99

12:31

10:06

27

Robert Koenig Philadelphia CYO B

201

7

M

27 0-99

12:52

10:23

 

Girls Bantam

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Keelin Hayes Unattached

29

10

F

1 0-99

12:02

6:28

2

Kasey Cicero Philadelphia CYO A

24

10

F

2 0-99

12:04

6:29

3

Christine Mancini Philadelphia CYO A

40

10

F

3 0-99

12:10

6:32

4

Abigail Zwall Philadelphia CYO A

52

10

F

4 0-99

12:23

6:39

5

Tabitha Larosa Unattached

36

10

F

5 0-99

12:29

6:43

6

Claudia Eder Philadelphia CYO A

26

10

F

6 0-99

12:44

6:51

7

Madeline Trevelino Philadelphia CYO A

48

10

F

7 0-99

12:49

6:53

8

Annie Lemelin Unattached

37

9

F

8 0-99

13:17

7:08

9

Alyssa Friedman Philadelphia CYO B

28

9

F

9 0-99

13:19

7:10

10

Tori Parisen Unattached

43

10

F

10 0-99

13:24

7:12

11

Lily Dineen Philadelphia CYO A

25

10

F

11 0-99

13:25

7:13

12

Alexandra Byler Unattached

23

8

F

12 0-99

13:27

7:14

13

Anne Fleming Unattached

27

10

F

13 0-99

13:28

7:14

14

Rose Vizza Philadelphia CYO A

49

9

F

14 0-99

13:29

7:15

15

Alexis Weisenberg Philadelphia CYO A

50

10

F

15 0-99

13:36

7:19

16

Bridgette Kelly Philadelphia CYO B

35

9

F

16 0-99

13:41

7:21

17

Veronica Jenkins Unattached

34

10

F

17 0-99

13:45

7:24

18

Lindsay Rambo Seashore Striders

325

9

F

18 0-99

13:46

7:24

19

Caitlin Hmiel Philadelphia CYO B

32

9

F

19 0-99

13:48

7:25

20

Lael Flores AOC XC Club

278

10

F

20 0-99

13:51

7:27

21

Hannah Bierling Philadelphia CYO B

21

10

F

21 0-99

13:55

7:29

22

Erin Hmiel Philadelphia CYO B

33

10

F

22 0-99

13:55

7:29

23

Emily Branca Unattached

22

9

F

23 0-99

14:10

7:37

24

Kerri Maguire Philadelphia CYO B

39

10

F

24 0-99

14:16

7:40

25

Elizabeth Shrewbrooks Philadelphia CYO B

47

10

F

25 0-99

14:17

7:41

26

Peyton Hayes Unattached

30

9

F

26 0-99

14:18

7:41

27

Courtney Rowland Unattached

46

9

F

27 0-99

14:19

7:42

28

Rebecca Frey AOC XC Club

280

10

F

28 0-99

14:19

7:42

29

Lindsay Pinto Unattached

44

9

F

29 0-99

14:36

7:51

30

Clare Quigley Unattached

45

9

F

30 0-99

14:41

7:54

31

Tess Klugherz AOC XC Club

279

9

F

31 0-99

15:29

8:19

32

Mara Zwilling Unattached

53

9

F

32 0-99

15:39

8:25

33

Sydney Bernhard Philadelphia CYO C

20

9

F

33 0-99

15:55

8:33

34

Grace McNelis Unattached

42

9

F

34 0-99

16:14

8:44

35

Mya McGann Unattached

41

9

F

35 0-99

16:27

8:51

36

Amelia Magee Philadelphia CYO B

38

9

F

36 0-99

16:28

8:51

37

Ciara Hibbs Unattached

31

10

F

37 0-99

16:29

8:52

38

Caitlin Marquard AOC XC Club

277

8

F

38 0-99

19:08

10:17

 

Boys Bantam

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Matthew Mullen Philadelphia CYO A

74

10

M

1 0-99

10:52

5:51

2

Blake Hundley Seashore Striders

3

9

M

2 0-99

11:00

5:55

3

Matthew Seifried Philadelphia CYO A

79

10

M

3 0-99

11:49

6:21

4

Andrew Konieczny Unattached

68

9

M

4 0-99

11:59

6:27

5

Danny McLaughlin Unattached

73

10

M

5 0-99

12:05

6:30

6

Luke Narbus Philadelphia CYO A

75

9

M

6 0-99

12:06

6:30

7

Daniel Brown Seashore Striders

319

10

M

7 0-99

12:07

6:31

8

Declan McDonnell Philadelphia CYO A

71

9

M

8 0-99

12:10

6:32

9

Daniel Gervino Philadelphia CYO A

61

9

M

9 0-99

12:12

6:34

10

Cj Haas Philadelphia CYO A

64

10

M

10 0-99

12:13

6:34

11

Jack Breslin Philadelphia CYO A

242

10

M

11 0-99

12:22

6:39

12

Christopher Arizin Philadelphia CYO A

122

9

M

12 0-99

12:25

6:41

13

Thomas Haas Philadelphia CYO B

63

10

M

13 0-99

12:36

6:46

14

Matthew Harte Unattached

65

10

M

14 0-99

12:49

6:53

15

Derek Campo Philadelphia CYO B

54

9

M

15 0-99

12:50

6:54

16

John Giordano Unattached

62

10

M

16 0-99

12:50

6:54

17

Brad Corsi Unattached

56

9

M

17 0-99

12:51

6:55

18

Andrew Woolery Philadelphia CYO B

82

10

M

18 0-99

12:54

6:56

19

Jack Kraynak Philadelphia CYO B

69

10

M

19 0-99

12:57

6:58

20

Brian Cawley Philadelphia CYO B

55

9

M

20 0-99

13:00

6:59

21

Nathan Shiller Unattached

80

9

M

21 0-99

13:03

7:01

22

Anthony Flamminlo Unattached

59

9

M

22 0-99

13:06

7:03

23

Nathaniel Frey AOC XC Club

285

10

M

23 0-99

13:07

7:03

24

David Drummond AOC XC Club

281

10

M

24 0-99

13:08

7:04

25

Dan Dicriscio Unattached

58

10

M

25 0-99

13:14

7:07

26

Daniel Mankus Red Lion Christian

307

10

M

26 0-99

13:35

7:18

27

Sean McFadden Philadelphia CYO B

72

9

M

27 0-99

13:40

7:21

28

James Welde Unattached

81

9

M

28 0-99

13:44

7:23

29

Alex Haylock Philadelphia CYO B

66

10

M

29 0-99

13:49

7:26

30

Matthew Pyfer Unattached

78

9

M

30 0-99

13:59

7:31

31

Nicholas Medina AOC XC Club

284

10

M

31 0-99

14:06

7:35

32

Gavin Flanagan Unattached

60

10

M

32 0-99

14:12

7:38

33

Michael Demarshall Unattached

57

9

M

33 0-99

14:35

7:50

34

Elliot Hodge Unattached

67

10

M

34 0-99

14:36

7:51

35

Max Klugherz AOC XC Club

283

9

M

35 0-99

15:01

8:04

36

Matthew Pizzirusso Unattached

77

10

M

36 0-99

15:14

8:11

37

Josiah Provan AOC XC Club

282

10

M

37 0-99

17:31

9:25

38

Nicholas Maiale Philadelphia CYO B

70

9

M

38 0-99

21:53

11:46

 

Girls Midget

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Logan Shuttleworth Seashore Striders

2

11

F

1 0-99

11:07

5:59

2

Emma Seifreid Philadelphia CYO A

113

11

F

2 0-99

11:24

6:08

3

Elizabeth Mancini Philadelphia CYO A

103

11

F

3 0-99

11:37

6:15

4

Olivia Arizin Philadelphia CYO A

83

12

F

4 0-99

11:39

6:16

5

Emily Perry Unattached

304

11

F

5 0-99

11:39

6:16

6

Hannah Seifreid Philadelphia CYO A

114

11

F

6 0-99

11:42

6:17

7

Katelyn Mullen Philadelphia CYO A

107

12

F

7 0-99

11:43

6:18

8

Julie Palmer Philadelphia CYO A

108

12

F

8 0-99

11:45

6:19

9

Kathryn Irelan Philadelphia CYO A

93

11

F

9 0-99

11:52

6:23

10

Natalie Wiley Unattached

119

11

F

10 0-99

12:13

6:34

11

Olivia Lafferty Philadelphia CYO B

99

12

F

11 0-99

12:14

6:35

12

Eleanor Mancini Philadelphia CYO B

102

11

F

12 0-99

12:14

6:35

13

Marissa Ryan Philadelphia CYO B

111

11

F

13 0-99

12:15

6:35

14

Brooke Hutton Philadelphia CYO B

92

11

F

14 0-99

12:15

6:35

15

Grace MacKel Philadelphia CYO C

100

12

F

15 0-99

12:18

6:37

16

Meaghan Shrewbrooks Philadelphia CYO A

116

12

F

16 0-99

12:20

6:38

17

Gianna Mazza Philadelphia CYO B

104

11

F

17 0-99

12:22

6:39

18

Caroline Kardish Philadelphia CYO B

94

12

F

18 0-99

12:23

6:39

19

Amelia Krause Philadelphia CYO C

97

12

F

19 0-99

12:24

6:40

20

Emily Webster Philadelphia CYO B

117

12

F

20 0-99

12:25

6:41

21

Ashley Lafferty Philadelphia CYO C

98

12

F

21 0-99

12:26

6:41

22

Hannah Saucy AOC XC Club

294

11

F

22 0-99

12:28

6:42

23

Celia Pastore Philadelphia CYO B

109

11

F

23 0-99

12:28

6:42

24

Alia Marshall Seashore Striders

326

11

F

24 0-99

12:43

6:50

25

Julia Bagent Philadelphia CYO C

84

12

F

25 0-99

12:50

6:54

26

Allsyon Kelly Philadelphia CYO C

95

11

F

26 0-99

13:05

7:02

27

Carsyn McCloskey Unattached

105

11

F

27 0-99

13:11

7:05

28

Stephanie Hiltpold Unattached

91

11

F

28 0-99

13:14

7:07

29

Emily Balestrieri Philadelphia CYO C

85

12

F

29 0-99

13:25

7:13

30

Olivia Schargel Philadelphia CYO C

112

12

F

30 0-99

13:25

7:13

31

Kyra White

118

11

F

31 0-99

13:26

7:13

32

Sydney Przywara Philadelphia CYO C

110

12

F

32 0-99

13:36

7:19

33

Cailey Thornburg Seashore Striders

323

12

F

33 0-99

13:37

7:19

34

Emily Demarshall Unattached

89

11

F

34 0-99

13:38

7:20

35

Zoe Kelly Seashore Striders

318

11

F

35 0-99

13:44

7:23

36

Elizabeth Deprince Seashore Striders

314

12

F

36 0-99

13:59

7:31

37

Katie Greed Unattached

90

10

F

37 0-99

14:43

7:55

38

Sydney Yaucheczek Unattached

329

11

F

38 0-99

14:45

7:56

39

Faith Carbino Unattached

88

12

F

39 0-99

14:50

7:58

40

Haley Kemper Philadelphia CYO D

96

12

F

40 0-99

14:59

8:03

41

Gioia Maiale Philadelphia CYO D

101

12

F

41 0-99

15:07

8:08

42

Zoe Carbino Unattached

87

10

F

42 0-99

15:11

8:10

43

Amelia Brooks Philadelphia CYO D

86

11

F

43 0-99

15:38

8:24

44

Brittany Withers Unattached

120

11

F

44 0-99

15:43

8:27

45

Caroline Melia Unattached

106

11

F

45 0-99

15:47

8:29

46

Kelly Sheridan Unattached

115

11

F

46 0-99

16:53

9:05

47

Marissa Guckin Unattached

224

11

F

47 0-99

17:34

9:27

 

Boys Midget

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Bryan Perry Unattached

305

12

M

1 0-99

10:31

5:39

2

Ben Bamforth Seashore Striders

4

12

M

2 0-99

10:31

5:39

3

Aidan Sauer Philadelphia CYO A

160

11

M

3 0-99

10:48

5:48

4

Callahan Lennon Philadelphia CYO A

147

12

M

4 0-99

10:52

5:51

5

Brendan Dearing Philadelphia CYO A

128

12

M

5 0-99

10:58

5:54

6

Javier Linares Philadelphia CYO A

148

12

M

6 0-99

11:00

5:55

7

Jorge Linares Philadelphia CYO A

149

12

M

7 0-99

11:00

5:55

8

Jake Boyd Philadelphia CYO A

124

11

M

8 0-99

11:03

5:56

9

Timmy Haas Philadelphia CYO B

138

12

M

9 0-99

11:04

5:57

10

Andrew Flinn Philadelphia CYO B

134

12

M

10 0-99

11:07

5:59

11

Steffen Hude Philadelphia CYO A

141

12

M

11 0-99

11:09

6:00

12

Aiden Marcelis AOC XC Club

286

11

M

12 0-99

11:11

6:01

13

Jack Ettien Philadelphia CYO B

132

10

M

13 0-99

11:15

6:03

14

Elijah Seger Philadelphia CYO B

162

12

M

14 0-99

11:19

6:05

15

Luke Ullmann Philadelphia CYO A

163

12

M

15 0-99

11:21

6:06

16

Shawn Mitchell Unattached

302

12

M

16 0-99

11:27

6:09

17

Ethan Koza Philadelphia CYO B

145

11

M

17 0-99

11:29

6:10

18

Evan Addison Unattached

121

11

M

18 0-99

11:32

6:12

19

Brendan Provan AOC XC Club

289

12

M

19 0-99

11:34

6:13

20

Joseph Cahill AOC XC Club

292

10

M

20 0-99

11:36

6:14

21

Sam Earley Unattached

131

11

M

21 0-99

11:44

6:18

22

James Canuso Unattached

125

12

M

22 0-99

11:47

6:20

23

Gavin Inglis Unattached

142

12

M

23 0-99

11:51

6:22

24

Eddie Issertel Unattached

143

12

M

24 0-99

11:52

6:23

25

Evan Palmer AOC XC Club

290

12

M

25 0-99

11:55

6:24

26

Andrew Pizzirusso Unattached

155

12

M

26 0-99

11:57

6:25

27

Nate Mengel Unattached

150

10

M

27 0-99

11:59

6:27

28

Sam Klugherz AOC XC Club

293

11

M

28 0-99

12:00

6:27

29

Willdragon Wang Unattached

164

11

M

29 0-99

12:03

6:29

30

Christopher Guevaro Philadelphia CYO B

137

12

M

30 0-99

12:05

6:30

31

Thomas Cawley Philadelphia CYO B

127

12

M

31 0-99

12:06

6:30

32

Charles Pires Philadelphia CYO B

154

12

M

32 0-99

12:10

6:32

33

Nicholas Millio Philadelphia CYO C

151

11

M

33 0-99

12:11

6:33

34

Dylan Robak Unattached

159

11

M

34 0-99

12:13

6:34

35

Stephen Reeves Unattached

157

11

M

35 0-99

12:18

6:37

36

Greyson Flint AOC XC Club

291

12

M

36 0-99

12:19

6:37

37

Tony Carbino Unattached

126

10

M

37 0-99

12:22

6:39

38

Chris Trentham Middletown Athletic Club

335

11

M

38 0-99

12:24

6:40

39

Jake Caldwell Seashore Striders

322

11

M

39 0-99

12:24

6:40

40

Jacob Ringers Unattached

158

11

M

40 0-99

12:25

6:41

41

Matthew Mitzel Unattached

317

12

M

41 0-99

12:26

6:41

42

Jeremy Powers Unattached

336

11

M

42 0-99

12:27

6:42

43

Sean Dixon Philadelphia CYO C

129

12

M

43 0-99

12:31

6:44

44

Peter Fleming Unattached

133

12

M

44 0-99

12:32

6:44

45

Benjamin Schmidt Philadelphia CYO C

161

11

M

45 0-99

12:45

6:51

46

Zachary Donaldson Philadelphia CYO C

130

11

M

46 0-99

12:54

6:56

47

John Fulco Unattached

135

11

M

47 0-99

13:17

7:08

48

Simon Blanchard Philadelphia CYO C

123

12

M

48 0-99

13:21

7:11

49

Ryan Harkee Philadelphia CYO C

139

10

M

49 0-99

13:28

7:14

50

Robbie Rosser Unattached

339

12

M

50 0-99

13:37

7:19

51

Kevin Harte Unattached

140

12

M

51 0-99

13:44

7:23

52

Brendan Cantos AOC XC Club

288

11

M

52 0-99

13:46

7:24

53

David Cabrera Hawks Running Club

338

12

M

53 0-99

13:59

7:31

54

Kyle Nerz Unattached

76

11

M

54 0-99

14:09

7:36

55

Cole Davis Unattached

313

12

M

55 0-99

14:11

7:38

56

Alex Green AOC XC Club

287

12

M

56 0-99

14:29

7:47

57

John Gerdelman Unattached

136

11

M

57 0-99

14:50

7:58

58

Spencer Czerwinski Seashore Striders

321

12

M

58 0-99

14:58

8:03

59

Brian Piekarski Unattached

153

11

M

59 0-99

14:59

8:03

 

Girls Youth

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Olivia Sargent Philadelphia CYO A

232

13

F

1 0-99

14:31

5:51

2

Grace Mancini Philadelphia CYO A

228

13

F

2 0-99

14:39

5:54

3

Tate Dawson Philadelphia CYO A

219

12

F

3 0-99

15:14

6:09

4

Lotte Black AOC XC Club

300

13

F

4 0-99

15:18

6:10

5

Hannah Molloy Three Amigos Track Club

271

13

F

5 0-99

15:23

6:12

6

Megan Bernotas Philadelphia CYO A

216

14

F

6 0-99

15:42

6:20

7

Madeline Sauer Philadelphia CYO A

233

13

F

7 0-99

15:43

6:20

8

Peyton Griffin Philadelphia CYO A

223

13

F

8 0-99

15:56

6:25

9

Jane Prior Philadelphia CYO A

230

15

F

9 0-99

16:03

6:28

10

Mallory Matusevich Hawks Running Club

311

13

F

10 0-99

16:06

6:30

11

Bridgid Greed Unattached

222

13

F

11 0-99

16:13

6:32

12

Julianna Kardish Philadelphia CYO A

225

14

F

12 0-99

16:14

6:33

13

Emily Smith Philadelphia CYO B

234

13

F

13 0-99

16:36

6:42

14

Cameron Toddy Unattached

237

13

F

14 0-99

16:43

6:44

15

Marybeth Gerdelman Philadelphia CYO B

221

13

F

15 0-99

16:47

6:46

16

Molly Stevenson Unattached

235

13

F

16 0-99

16:59

6:51

17

Maggie Maguire Philadelphia CYO B

226

13

F

17 0-99

17:03

6:53

18

Camryn McCloskey Unattached

229

13

F

18 0-99

17:27

7:02

19

Madison Brownrigg Unattached

306

13

F

19 0-99

17:39

7:07

20

Grace Brokaw Seashore Striders

327

13

F

20 0-99

17:47

7:10

21

Sarah Rambo Seashore Striders

324

13

F

21 0-99

18:19

7:23

22

Allsyon Swartz Philadelphia CYO B

236

12

F

22 0-99

18:23

7:25

23

Mary Dearing Philadelphia CYO B

220

14

F

23 0-99

18:33

7:29

24

Kelly Anne Ryan Philadelphia CYO B

231

13

F

24 0-99

18:54

7:37

 

Boys Youth

Place

Name Team

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

Colin Willis Philadelphia CYO A

270

13

M

1 0-99

14:10

5:43

2

Lukas Marcelis AOC XC Club

298

13

M

2 0-99

14:18

5:46

3

Patrick Grant Unattached

250

14

M

3 0-99

14:29

5:50

4

Zach Collester AOC XC Club

299

14

M

4 0-99

14:37

5:54

5

Thomas Wick Unattached

269

13

M

5 0-99

14:57

6:02

6

Brian Iatarola Philadelphia CYO A

254

14

M

6 0-99

15:04

6:05

7

Ian Saucy AOC XC Club

297

14

M

7 0-99

15:06

6:05

8

Adam Bailey Hawks Running Club

310

14

M

8 0-99

15:10

6:07

9

Blakely Ettien Philadelphia CYO A

249

13

M

9 0-99

15:11

6:07

10

Justin Larosa Unattached

259

13

M

10 0-99

15:23

6:12

11

Alex Provan AOC XC Club

295

14

M

11 0-99

15:32

6:16

12

Andrew Drea Philadelphia CYO A

248

13

M

12 0-99

15:32

6:16

13

Drew Alansky Unattached

239

12

M

13 0-99

15:34

6:17

14

Joseph Bertolami Unattached

240

14

M

14 0-99

15:35

6:17

15

Sean Kelly Philadelphia CYO B

257

13

M

15 0-99

15:35

6:17

16

Devon Fogel Unattached

334

13

M

16 0-99

15:36

6:17

17

Liam Darcy Unattached

245

13

M

17 0-99

15:36

6:17

18

Kyle D'Ambrosio Unattached

244

13

M

18 0-99

15:37

6:18

19

Alek Sauer Philadelphia CYO A

265

14

M

19 0-99

15:39

6:19

20

Patrick Blair Unattached

241

13

M

20 0-99

15:41

6:19

21

Cole Hearn Philadelphia CYO A

251

14

M

21 0-99

15:45

6:21

22

Michael Collins Unattached

301

13

M

22 0-99

15:55

6:25

23

Lafayette Bell Hawks Running Club

309

13

M

23 0-99

16:03

6:28

24

Brendan Hmiel Philadelphia CYO B

252

13

M

24 0-99

16:16

6:34

25

Owen Luebbers Unattached

260

13

M

25 0-99

16:23

6:36

26

Calvin Hodge Unattached

253

12

M

26 0-99

16:24

6:37

27

Seth Deprince Seashore Striders

315

13

M

27 0-99

16:27

6:38

28

James Mankus Red Lion Christian

308

13

M

28 0-99

16:29

6:39

29

Michael Santangelo Philadelphia CYO A

264

12

M

29 0-99

16:37

6:42

30

Ian Reid Unattached

263

14

M

30 0-99

16:51

6:48

31

Eric Barlow AOC XC Club

296

14

M

31 0-99

17:02

6:52

32

Lohgan Kline Seashore Striders

316

12

M

32 0-99

17:07

6:54

33

Ricky Brokaw Seashore Striders

328

13

M

33 0-99

17:18

6:59

34

Evan Yauchuczek Unattached

333

13

M

34 0-99

17:25

7:01

35

Kevin Dineen Philadelphia CYO B

247

13

M

35 0-99

17:26

7:02

36

Nick Swanson Philadelphia CYO B

267

13

M

36 0-99

17:30

7:03

37

Jack Narbus Unattached

262

12

M

37 0-99

17:41

7:08

38

Kenny Swanson Philadelphia CYO B

266

13

M

38 0-99

18:04

7:17

39

Ryan Miller Unattached

261

13

M

39 0-99

19:32

7:53

40

Connor Defaber-Schumacher Philadelphia CYO B

246

13

M

40 0-99

19:37

7:55

41

Ryan Kalitz Unattached

256

13

M

41 0-99

19:52

8:01

42

Carlos Velez Philadelphia CYO B

268

14

M

42 0-99

19:57

8:03

43

Trevor Chan Philadelphia CYO B

243

13

M

43 0-99

21:36

8:43


race_result_date: 
11/06/2011
AttachmentSize
CCCNYC Regional Cross County 2012 App.doc481 KB